anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

TCL QLED 43C645, 108 cm

Deyu23
Explorator

Salut, 

Sper ca nu deranjez cu intrebarea mea...

Daca cineva detine acest model de TV, imi poate spune ce distanta este intre cele doua picioare ale TV-ului ? Eu momentan acasa am unul de 80cm diagonala (un Samsung LED din 2013) si as vrea sa achizitionez acest model.

Vreau sa stiu dimensiunea intre picioarele TV-ului, pentru a stii daca am masa destul de mare. 

Va multumesc !

1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
40 Răspunsuri 40

Anonim
Neaplicabil

Logica ce îți spune

Concentrează te pe A spate

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ca TCL nu stie sa-si puna la punct site-ul, astfel incat sa existe consecventa intre imaginile afisate pe aceeasi pagina? 🙂

Concluzia e simpla: DACA ceea ce se vinde este modelul din partea de sus (si cel de pe site-ul pcgarage), atunci ar trebui sa fie ok.

O sa fie ok oricum, atata timp cat diferenta (de distanta) nu e foarte mare. 

Client Orange

Anonim
Neaplicabil

Dar totuși există 2 poze identice și dimensiunea dintre picioare a fost confirmată.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Dap, asa e. Avem doua surse diferite care confirma design-ul de pe pcgarage. Ca tot pe pagina TCL, mai jos, avem si un alt model, asta e partea a doua. Dar da, pare sa se confirme design-ul de pe pcgarage.

Oricum, 838mm si 838.2mm sunt virtual identice. Deci nu va face nicio diferenta.

@Deyu23, tu de ce spatiu dispui? Ai masurat masa pe care o sa vina televizorul?

Client Orange

Da, am masurat. 68cm are masa 😞 iar distanta intre biblioteca (care nu o pot muta) si zidul balconului, este de 97 cm. Deci doar daca i-au o comoda. Cam singura solutie

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Fie asta, fie alegi un alt model de televizor sau…o alta montura. De exemplu asta se poate monta si pe perete din cate am vazut (cu VESA). Caz in care nu mai ai nevoie de masa. Da, este un accesoriu separat, intr-adevar, dar s-ar putea sa fie mai ieftin decat o comoda. 🙂

Asta daca nu ai unde sa te duci cu o masa mai mare, ca banuiesc ca si asta e o problema. Deci solutii eu zic ca ar fi. Mai mult decat una. 🙂

Client Orange

Nu prea ai cum să te încadrezi cu un televizor de 108 pe o masă de 68! Doar să iei suport pe perete sau să schimbi masa cu ceva mai mare ( comodă, cum ai spus), dacă ai spatiu! Așa am făcut și eu în 2021, când am trecut de la 80 cm, la 108 , în unul dintre  dormitoare.

Anonim
Neaplicabil

Screenshot_2024-03-07-21-34-17-921_com.opera.browser-edit.jpg

Screenshot_2024-03-07-21-33-16-384_com.opera.browser-edit.jpg

 Cum sunt picioarele

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Avand in vedere dimensiunile de pe pagina producatorului mai exact 957 mm (W) x 558 mm (H) x 80 mm (D), si pozitionarea picioarelor => aprox 96 cm - aprox 2 x 10 cm distanta de la margine pana la picioare = 76 cm distanta dintre picioare + 2 x 2 cm grosimea picioarelor (aprox). Deci ai nevoie de o masa de cel putin 80 cm latime.

Imi pare rau pentru deductia mai mult sau mai putin empirica, dar nu am gasit nicaieri informatia solicitata. Dupa cum vezi, pe pagina producatorului, se dau dimensiunile totale, nu si distanta dintre picioarele televizorului. Cu toate astea, ea se poate deduce. Suficient cat sa nu stea cu picioarele in aer. 🙂

Client Orange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Interesant. PCGarage are mai multe detalii decat site-ul producatorului. :)) Nu-i rau.

Mersi! 🙂

Client Orange

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

 Si mai interesant e ca alte site-uri il considera de 1671mm latime. :))

https://bsp-shop.ro/product/44149/smart-tv-tcl-43c645-2023-43-108cm-q.html

E clar ca imaginea e gresita dar ziceam doar asa.

Client Orange

Deyu23
Explorator

Ma gandesc, ca poate e cineva pe aici, care are si imi poate zice mai precis. Am postat de mult si pe emag, la sectiunea de intrebari....dar nu mi-a raspuns nimeni. 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Stiu.... Si te-as fi ajutat cu mare placere, daca aveam televizorul. Din pacate nu-l am. Si nu stiu cati dintre membrii comunitatii il au acasa...

Pe eMag astepti mult pana iti este moderata postarea, plus ca nu stii daca se uita cineva la intrebari. Plus ca si daca se uita si raspunde, iar astepti cateva zile pana ii aproba cineva raspunsul, si uite asa pierzi timp total aiurea.

Imi pare rau ca nu am cum sa te ajut mai mult de atat... Speram ca site-ul producatorului sa aiba informatia asta. Dar se pare ca nu. Sau cel putin nu unde am cautat eu.

Revin daca gasesc ceva mai concret decat au gasit deja colegii mai sus.

Client Orange

Eu am intrat pe site-ul oficial... 4K QLED TV 43/50/55/65/75/85 - Google TV - C645 - TCL România

Oare sa fie Dimensiune suporti :839 / 186 mm ? 186 sa fie dimensiunea unui picior, si 839 sa fie distanta intre ele ? 

Anonim
Neaplicabil

Eu așa înțeleg din imagine