anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

ONT Huawei HG8247H

andrei_don
Începător

Salutare,

As dori sa stiu daca se poate schimba ont ul din subiect cu unul propriu sau macar trecut in modul Bridge pentru o viteza mai buna. Am acces la interfata ont ului, dar nu am drepturi de administrator si nu stiu cum sa configurez celalalt ont - ubiquiti uf-loco. 
Cum as putea afla datele de conectare pt interfata WAN? 
Multumesc anticipat!

 

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

@andrei_don: Bun venit în Comunitate. Simplu: Implicit setarea de ieșire în LAN-ul ONT-ului o poți considera ca DHCP (Dinamic IP) pentru WAN-ul din Router-ul al 2-lea. Succes.

Revino pe topic să ne spui dacă ai reușit.

Vizualizare soluţie în postul original

10 Răspunsuri 10

FLo1
#StarMember

@andrei_don: Bun venit în Comunitate. Simplu: Implicit setarea de ieșire în LAN-ul ONT-ului o poți considera ca DHCP (Dinamic IP) pentru WAN-ul din Router-ul al 2-lea. Succes.

Revino pe topic să ne spui dacă ai reușit.

DanielaH
Moderator

@andrei_don, ai rezolvat? Te-a ajutat răspunsul lui FLo1?

Buna Daniela,

Da, merge facut si asa cum a zis Florin.

multumesc,

Andrei

Super! Mulțumim pentru feedback!

Te mai așteptăm.

Buna ziua! Am un router Huawei HG8247W5, de peste 3 ani. Curand, am facut un upgrade camerelor video, iar acestea se incarca foarte greu, dar si conexiunea wifi lasa de multe ori de dorit. Ar fi posibila cumva schimbarea router-ului cu unul mai nou si sa raman la optiunea de Fibra 1000? Va multumesc! Zi frumoasa!

Salutare! 

Ai încercat să configurezi identic camerele și ai întâmpinat problema?

Schimbarea se face, de obicei, la schimbare de abonament sau când se strică. 

Salut! Din aplicatia dvr-ului, am optiunea de a testa internetul si imi spune ca reteaua este slaba. Toate conexiunile sunt verificate, iar DVR-ul se afla fix langa router-ul de la orange..

Presupun ca dvr-ul este conectat prin fir, nu? Poți încerca alt cablu sau sa testezi cu un calculator sau laptop? 

Da prin fir in router-ul de la orange, am incercat si cu alt fir, am facut teste, dar tot la fel se misca. Sa cumpar un router si sa-l pun pe cel de la orange in modul bridge?Ce parere ai ? Multumesc!

Nu stiu daca ar fi o solutie asta intrucat netul vine prin acelasi aparat. Merita incercat, dar nu stiu daca modul bridge modifica cu ceva parametrii de receptie.