Iphone 12 pro max precomanda

Tudor_13
Junior entuziast
Am facut o precomanda iphone 12 pro max pe 16.12.2020 in magazinul orange .Sunt sanse sa primesc telefonul pana pe 10 luna asta?
46 Răspunsuri 46

Ascary
Campion certificat
Salut Tudor,raspunsul la intrebarea ta il gasesti in link-ul de mai jos: https://comunitate.orange.ro/questions/2540114-revine-iphone-12-pro-max-stoc

Jay
Campion certificat
Salut! Sunt cateva topic-uri, lungi, despre acest subiect.. sunt probleme cu acest model.. Daca vrei sa intrebi pe unul dintre topicuri, poate afli ceva in plus.. https://comunitate.orange.ro/questions/2511448-ajunge-cumparatori-iphone-12-pro-max-achizitionate-precomanda https://comunitate.orange.ro/questions/2519023-comanda-iphone-12-pro-max

Marius_C_
Junior
Cu alte cuvinte, nimeni nu știe nimic... Și eu la fel am dat o precomandă în 16 dec. pentru un 12 pro max - 256, gray, ca să nu fie cu întârzieri așa mari cum sunt cele pe blue. Am verificat joi, pe 31 dec. în orange shop și mi-au spus că nu ajunge nici săptămâna viitoare pentru că nu arăta a fi în procesare, moment din care mai durează aproximativ o săptămână...

Ramo_3
Junior entuziast
Si eu tot pe 16.12, in Cluj. Azi primesc mesajul asta: “Comanda pentru telefonul Apple iPhone 12 Pro 128GB Silver MGML3RM 5G a fost prelungita cu 30 de zile.” So...

Marius_C_
Junior
Pfff... nasol... eu am fost pe 31 la orange să întreb de stadiul comenzii si mi-au spus ca saptamana asta sigur nu ajunge fiindca nu era in procesare. Speram pe saptamana viitoare dar sunt putine sanse in ritmul acesta...

Ramo_3
Junior entuziast
Nici nu aveam speranta ca ajunge pana de Craciun... dar totusi... Azi cand am primit mesaj, eram:”ieei”.. apoi mi a pierit tot elanul‍♀️

AntoMD0
Junior entuziast
A primit cineva telefonul?Eu am dat precomandă pentru 12 pro max in 15 decembrie și nimic..

Ramo_3
Junior entuziast
Eu azi am primit a2- a oara mesaj cu “ Comanda ta este in curs de procesare. Te anuntam cand ajunge in magazinul Orange.” Nu stiu ce sa zic, sunt exact in aceeasi situatie plus portare abonament si asa mai departe. Total neplacut si anormal.

AntoMD0
Junior entuziast
sincer eu sper sa ajunga luna asta..

Ramo_3
Junior entuziast
Asa mi s a comunicat.... eu ma bucur daca ajunge pana in martie sa mi fac o bucurie de ziua mea haha, sunt optimista, nu?

Marius_C_
Junior
Tocmai am primit un răspuns... Nedorit... Comanda ta mai este valabila inca 5 zile. Pentru prelungirea acesteia, te asteptam la ORANGE SHOP CLUJ 1.

Marius_C_
Junior
Tocmai am fost în Orange Shop să îmi prelungesc comanda cu încă 30 de zile iar după statusul din sistem, nu e nici măcar în procesare... Probabil va sosi în martie...

Ramo_3
Junior entuziast
A mea este in procesare de alaltaieri... revin cu detalii daca mai aflu ceva

Marius_C_
Junior
Din câte am înțeles, când apare în procesare mai durează cam o săptămână...