Cum obtin un voucher pentru a cumpara un telefon?

Neaplicabil
Cum as putea obține un voucher orange pt a cumpara un telefon pe prelungire abonament?
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
În plus față de ce spunea svetalex, dacă mergi în orice magazin Orange cu un telefon vechi sau o tabletă veche, vei primi un voucher prin programul Buy-Back pe care îl poți folosi la cumpărarea unui nou device (https://www.orange.ro/servicii/buy-back/). De asemenea, dacă deții un pachet Orange Love, ai reducere de până la 10 euro pentru fiecare an la Orange, bonus pe care îl poți folosi la achiziționarea de telefoane (https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/).

7 Răspunsuri 7

svetalex
Senior certificat
@Bogdy22 te rugăm să ne dai mai multe informații legate de voucherul orange la care te referi. Prin programul ORANGE THANK YOU, la plata online a facturii din My Orange sau Orange Money primesti 20% din valoarea facturii în puncte Thank You, iar la reîncărcarea unui cont Orange PrePay cu minimum 6 € de pe abonamentul tău, din My Orange primesti 20 de puncte Thank You. De asemenea, la cumpărarea unui telefon cu prelungirea abonamentului pe 24 de luni valoare punctelor Thank You pe care deja le ai, se triplează

DanielaH
Moderator
În plus față de ce spunea svetalex, dacă mergi în orice magazin Orange cu un telefon vechi sau o tabletă veche, vei primi un voucher prin programul Buy-Back pe care îl poți folosi la cumpărarea unui nou device (https://www.orange.ro/servicii/buy-back/). De asemenea, dacă deții un pachet Orange Love, ai reducere de până la 10 euro pentru fiecare an la Orange, bonus pe care îl poți folosi la achiziționarea de telefoane (https://www.orange.ro/love/produse-in-rate/).

FaraUnID
Campion certificat
@Bogdy22 Acelasi opic deschi de tine https://comunitate.orange.ro/questions/2426972-putea-obtine-voucher-orange in urma cu 3 luni. @DanielaH Poate ne lamuriti si pe noi, prostii astia care de 20 de ani tot cotizam in conturile Orange, cum sta treaba cu cu voucher-ul de 80 euro la achizitie de telefon 5G prin buy back. Nu de alta, dar in regulamentul capmaniei https://www.orange.ro/pdf-102019/servicii/buy-back/termeni_si_conditii.9a52e89cd3c052ef71e457f05bc891b5b2386359915573f7f88597b7cbabc28e.pdf nu este prevazut nimic (doar cel de 10 euro) iar in magazine se uita "profesionistii" la tine ca la o amenda cand aduci in discutie subiectul!

Salut, FaraUnID! Promotia Buy-Back 5G ofera un discount suplimentar daca duci un telefon functional (indiferent de marca sau model), evaluat la o valoare mai mare sau egala cu 10 euro, si achizitionezi un Smartphone 5G (indiferent de marca) cu o tranzactie pe 24 luni.

Laura_cio
Senior
Voucherul Orange se refera la reduceri și puncte ThankYou pe care le găsești pe site, in contul MyOrange, sau, toate noutatile, le discutam aici, in comunitate.

FaraUnID
Campion certificat
Fix aici este problema, pentru ca angajatii din din Shop nu stiu nimic de acel voucher de 80 euro, doar de voucher-ul clasic de 10 euro. Sau am dat eu peste unul de pe alta Planeta? 1. Legat de voucher in sine si extras din regulament "Se va putea achizitiona orice produs din magazinele Orange". Care magazine Orange: - in magazinele fizice ? - in magazinul online ? - ambele variante ? 2. Extras din regulament "Daca achizitia noului produs se va face impreuna cu un abonament de grup, in conditiile activarii sau prelungirii unui SIM din grup pe o perioada minima contractuala de 24 luni, la achizitionarea unui produs, un client poate folosi maxim 3 cupoane de reducere" - Sa inteleg faptul ca daca predau 3 telefoane vechi pot achizitiona un telefon 5G nou printr-un abonament de grup cu o extra reducere de 80 x 3 = 240 euro? 3. Voucherul de 80 de euro se poate cumula cu actuala campanie Black Friday? 4. Voucher-ul se poate cumula cu punctele OTY existente pe cont? 5. In campania de promovare este specificat "o reducere de minimum 80 euro". - Care ai fi reducerea maxima?

Salut, FaraUnID, Ne pare rau pentru situatia din magazin. Cu privire la intrebari, am solicitat colegilor mai multe detalii: 1. Voucherul este valabil atat in Magazin Online, cat si in magazinele fizice (Shop-uri sau magazine partenere). 2. Mentiunea din Regulament, cu privire la abonamentele de grup, nu este aplicabila, in prezent. In oferta comerciala din acest moment, nu exista abonamente de grup pentru persoane fizice. Prin urmare, voucherele nu se pot cumula. 3. Voucherul este compatibil cu actuala campanie Black Friday. 4. Voucherul se poate utiliza impreuna cu punctele Orange Thank You existente pe cont. 5. In campania de promovare este specificata "o reducere de minimum 80 euro" deoarece pretul poate varia in fiecare zi si in functie de telefonul predat. Valoarea reducerii maxime poate fi aflata, insa, doar in magazin, in ziua tranzactiei. Colegii nostri, care fac aceste verificari, pot furniza informatii exacte cu privire la valoarea reducerii.