Cum adaug GB pentru o perioada de 90 de zile, la abonament de 8 euro ?

Dan_30
Începător
Salut.
Sunt plecat din Tara. Am un abonament de 8 euro.
Vreau sa adaug 4.5 GB , la un pret de 10 euro, valabil 90 de zile.
Cum pot face acest lucru, online sau sunand in call center?
Multumesc.
1 Soluţie acceptată‚

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă abonamentul tau este de 8 €, are acces la roaming? Este abonamentul standard sau a fost făcut la fidelizare? Scuze, am citit ca vrei sa pleci, nu ca ești deja plecat, deci presupun ca ai acces.. In contul tau ce opțiuni îți arata la "abonamente și opțiuni", ca daca poti vedea aceasta opțiune acolo, o poți si activa.. Eu vad în cont doar opțiunea net 6, care este doar cu net național.. deci, mai degrabă te poate ajuta servicul clienți, daca există această opțiune... pentru abonamente..

4 Răspunsuri 4

Jay
Campion certificat
Buna! Dacă abonamentul tau este de 8 €, are acces la roaming? Este abonamentul standard sau a fost făcut la fidelizare? Scuze, am citit ca vrei sa pleci, nu ca ești deja plecat, deci presupun ca ai acces.. In contul tau ce opțiuni îți arata la "abonamente și opțiuni", ca daca poti vedea aceasta opțiune acolo, o poți si activa.. Eu vad în cont doar opțiunea net 6, care este doar cu net național.. deci, mai degrabă te poate ajuta servicul clienți, daca există această opțiune... pentru abonamente..

FaraUnID
Campion certificat
Din cate stiu eu din ce am vazut in contul meu de abonat, nu exista optiune de date la 10 euro cu valabilitate de 90 zile. La mine in cont am optiunea Orange Net 6 ce include 3 GB trafic internet https://www.orange.ro/abonamente/orange-net-6/ Tot pe cont am optiunea Orange Net 6 v2 la 5,95 EUR /luna fara a se specifica ce anume contine si optiunea Business Net 50 GB PROMO la 3,57 EUR /luna. Dupa denumirea Business Net, tind sa cred ca aceasta optiune este dedicata segmentului business. Nu stiu daca se poate activa si pentru persoane fizice.

DanielaH
Moderator
@Dan, în ce țară ești? Ai nevoie de o opțiune de internet în roaming? Găsești aici informații https://www.orange.ro/roaming/abonament/optiuni-travel-data/index.html

Jay
Campion certificat
Opțiunea Business Net PROMO este doar pentru firme..