Care dintre Huawei P30 Pro și Samsung Galaxy S10 este mai bun?

Andreea_12
Junior
HUAWEI p30 Pro și Samsung galaxy s10 care dintre ele este mai bun?
34 Răspunsuri 34

teacher_
#StarMember
Salut! Mie personal in place Huawei... Depinde pentru ce îți trebuie telefonul, pentru că fiecare e bun la ceva și fiecare are anumite dezavantaje. La unitatea centrala de procesare (CPU), S10 sta mai bine, la fel și la memorie, dar la camera P30 îl depășește, la fel și la baterie. Ai aici un link care o sa te ajute https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9635&idPhone2=9536

Jay
Campion certificat
Depinde care-ti place tie mai mult. Eu de exemplu sun fan Samsung, dar, dupa ce as cere si parerea altcuiva, as merge sa le butonez intr-un shop.. inainte de a ma hotari.. daca n-as fi deja inclinata spre o unul dintre modele.. :) https://www.orange.ro/magazin-online/comparator?products=HDS-SAM0100804,HDS-HWI0100701,HDS-SAM0101103&subscription=true

teacher_
#StarMember
@Jay, sunt informații lipsa în comparatorul Orange. Spre exemplu, ambele telefoane au fast charging, dar in comparația făcută pe magazinul online Orange nu apare...

Razvan
#StarMember
P30 pro e mai performant ca S10, plecând de la autonomia bateriei, apoi pe parte foto, procesor, memorie RAM, design. Singurul minus mai notabil la Huawei ar fi partea video, la care Samsung stă mai bine. Eu dețin Huawei P20 pro și am vrut sa cumpăr S9 la vremea respectiva și nu m-a convins. Soția are P30 și face niște poze, cu foarte multe detalii. Procesorul Exynos de la Samsung este mai slab decât Kirin 980 de la Huawei și se vede și în managementul bateriei, este mai economic, practic P30 tine lejer 2 zile, dacă nu îl forjezi la maxim.

FaraUnID
Campion certificat

O comparatie cu subiect si predicat este disponibila pe GSMArena

Compatie full https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9635&idPhone2=9536

Doar diferentele dintre ele https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9635&idPhone2=9536#diff-*,*,*

Comparatie camera foto - https://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=1&idPhone1=9635&idPhone2=9536

Comparatie camera video - https://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=3&idPhone1=9635&idPhone2=9536

Personal aleg Huawei P30 Pro. Este unul din cele mai bine cotate telefoane de pe piata. Cel putin pe partea de camera doar iPhone-ul se ridica la nivelul lui P30 Pro.

Jay
Campion certificat
@teacher_ a fost doar să-și arunce un ochi, la banii ăștia, ar trebui să meargă sa le butoneze si sa întrebe in shop... depinde ce o intereseaza, de exemplu, eu am văzut ce spui tu, m-am gândit că e posibil sa aiba ambele aceasta caracteristică.

Vio73
#StarMember
Eram fan Samsung, dar după ce am avut în teste Huawei P 30 pro, am decis să-mi iau Huawei P 30 și nu regret. Bateria ține în jur de 2 zile la exploatare destul de ok, face poze superbe, are semnal și procesor mai bun ca telefoanele Samsung, preț mai ok, etc. Am avut Samsung S de la 5 la 8, plus Note 5. Succes în alegere!

Ascary
Campion certificat
Cred ca diferenta o fac in acest caz designul,felul cum se aseaza in mana si culorile ecranului. Cel mai bine ar fi ca sa mergi intr-un magazin si sa tii ambele modele in maini si sa te uiti pret de vreo 5 minute la ele apoi poti alege linistita...sa...sam...Samsung :)))

Razvan
#StarMember
Nu mai ispiti userul cu Samsung, ca S10 este mult in spatele lui Huawei P30 pro. Daca e corecta comparatia, P30 il bate de departe si pe S10, S10+ sa zicem ca s-ar apropia de P30.

Ascary
Campion certificat
Da da si Huaweiul e frumos si l-as alege fara sa ma gandesc ...daca n-ar exista Samsung :)))

Petre_Nicholas
Junior entuziast
Huawei: la culoare, e confortabil cand il tii in mana, poze foarte bune, memorie si performanta ridicate. E un telefon excelent....

Miha_Z
#StarMember
La fel ca @Ascary si eu optez pentru gama Samsung. O fi obisnuinta sau faptul ca eu cred ca sunt mai buni, dar mereu tind spre mobilele celor de la Samsung. 🙂

Vio73
#StarMember
Gusturile nu se discută!

Ascary
Campion certificat
Cred ca batalia acerba se va da anul acesta intre Huawei P40 si Samsung S20. Am un filling ca Huawei se va apropia foarte mult de Samsung si in privinta preturilor. Orice ar face Huawei,componentele performante sunt scumpe iar acest aspect se va regasi si in telefonul lor.Asa cum zvonurile lansate despre S20 sunt wow,tot asa cred ca va fi si Huawei P40...daca nu mai bun 🙂