anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Yoxo - nu primesc SMS coduri activare dupa portare

Jblacking
Junior entuziast

Salut. 

Dupa portare, eu nu mai primesc niciun SMS de activare de la banca, diferite site-uri, etc. Mai pe scurt, problema SMS-uri numere scurte.
Nu poti intra la munca cu codurile setate, aplicatiile de banca stau frumos doar instalate, etc-etc.

Am semnalat si la yoxo, si la orange. Au trecut deja 30 de ore de la portare. Frumos, nu?

Ce ramane de facut in acest caz? Cat sa mai astept? Se remediaza cumva, ca sa stiu ce o sa fac. Am nevoie sa imi folosesc numarul si in alte scopuri, nu doar apeluri si sms-uri intre prieteni.

Multumesc

18 Răspunsuri 18

arsradu
#StarMember

Salut,

Recomandarea mea ar fi sa treci pe Prepay. Ai sanse mai mare de compatibilitate. Doar o sugestie, binenteles. Asta in caz ca nu se rezolva direct la Yoxo.

Client Orange

Jblacking
Junior entuziast

Salut,
Iti multumesc pentru recomandare, m-am gandit la aceasta varianta, da.
Dar totusi, mai raman pentru maxim 2 zile aici, sperand ca se poate remedia problema.
Daca se doreste, se poate rezolva, dar nu prea se da importanta din ce am observat, nu vrei sa pun print screen cu "suportul" din Yoxo.

Nu e nevoie. :)) Asta e motivul pentru care eu am ales, si am ramas de foarte mult timp...la prepay. Tocmai din cauza suportului. Iar faptul ca pentru apel la 300, trebuie 5 euro credit, cand la prepay e inclus (2 apeluri gratuite, dar sunt si alea), plus Djingo, plus suport in Shop-uri...eu zic ca merita diferenta de pret, in caz ca pretul a fost motivul pentru care ai ales Yoxo. 

Client Orange

Jblacking
Junior entuziast

Motivul real pentru care am ales Yoxo a fost ca mi s-a parut super fluid totul, nu trebuia sa imi mai fac problema platii + ca puteam sa renunt oricand. (si bine ca au pus optiunea asta)
Au multe chestii dragute prin aplicatie totusi, eu sper sa-si rezolve problemele ( ca sunt multe, multi zbiara peste tot ), ca poate sa iasa ceva super ok. Mai au retusuri de facut, sa speram ca-s si capabili, nu doar sa plateasca reclama cu Micutzu.

Da, sunt anumite avantaje. Dar din pacate si probleme (cu platile de exemplu). Deci te poti trezi cu abonamentul suspendat pentru neplata cu toate ca l-ai platit. Si atunci o sa vezi cat de mult valoreaza suportul respectiv si faptul ca ai variante multiple de rezolvare a unei probleme, nu doar chat-ul Yoxo. Pentru ca, in caz de probleme, chat-ul nu o sa faca fata. Nu zic ca la prepay nu ar fi. Au fost si la Prepay probleme. Dar diferenta foarte mare e ca la Prepay nu depinzi de un singur flux de suport. Nu merge aplicatia, faci reincarcare din alte surse. Nu merge chat-ul din aplicatie, ai si 300, si in cel mai rau caz, faci o vizita intr-un shop. Adica, sunt niste chestii foarte inportante, dupa parerea mea.


Dar vezi si tu cum ti se pare si daca nu esti multumit, poti trece oricand si foarte usor pe prepay.

Pana atunci, enjoy. 🙂

Client Orange

Jblacking
Junior entuziast

Crede-ma ca sunt foarte nemultumit 😃

Dar ma gandesc ca in doua zile se duce tot "cache-ul" din retea, cum il numesc baietii din suport si cei de la orange 🤣

Foarte funny, totusi.

In fine, vom vedea ce o sa fie, eu tot trag sperante pentru ca imi pare ok flow-ul doar, dar mna, speranta moare ultima.

Ultima, dar moare si aia pana la urma. :))

Da, hai sa vedem in cateva zile. Chiar sunt curios daca e de cache problema sau altceva. 🙂

Daca ai timp, sa ne spui si noua cum s-a rezolvat problema pana la urma. S-ar putea sa mai fie si alti clienti cu aceeasi problema si o sa-i ajute raspunsul tau. 🙂

Client Orange

Jblacking
Junior entuziast

Desigur! Aici sunt, va voi tine updated.
Tocmai ce incercai o reactivare cu un cod pe un site ( codul trebuia sa ajunga prin mesaj ) - ghici ce? NIMIC INCA😬

Jblacking
Junior entuziast

Sau mai era varianta, speranta moare ultima, dar vezi sa nu mori cu ea. :))

Aproape 2 zile de la portare ( fara 2 ore ), situatia mea e tot in pom. 
Frumos pe Yoxo, va asteptam cu drag.

Driki
Începător

Nici eu nu am primit dupa portare la vodafone, s-a rezolvat de la sine dupa 2 zile

Jblacking
Junior entuziast

La mine astazi, la ora 14:00, se fac doua zile de la portare. Ramane sa vedem ce si cum.

Jblacking
Junior entuziast

UPDATE:
- 2 zile si 6h:38 minute de la portare, fara niciun rezultat sau vreun semn de la Orange/YOXO. 🤡🍿

Problema persista. E interesant pana acum.

Jblacking
Junior entuziast

De asemenea, in atasament aveti si 4G-ul YOXO de mare viteza!

Jblacking
Junior entuziast

Ma gandesc ca in felul acesta, abonementul la 9 lei si-ar face treaba, pentru ca ar dura 2 luni sa consum cei 10GB. Felicitari, YOXO! All good pana acum.