anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trecerea de la YOXO la abonament

Andrei001
Junior entuziast
Salut,
În prezent am abonament YOXO și, aș vrea să trec la abonament Smart 15 să pot utiliza serviciul number share.
Din aplicația Yoxo pot să trec direct la abonament fără să merg la shop? Abonamentul Yoxo este pe numele mamei mele deoarece m-am portat.
Sau să trec la cartela și după aceea să trec numărul în aplicația my Orange, după aceea să fac abonamentul online?
Dacă fac abonamentul online având cartela prepay, voi primi acasă un nou SIM și contractul?
Vreau abonament fără telefon.
1 Soluţie acceptată‚

Anonim
Neaplicabil
Din aplicatie inchizi Yoxo si apesi pe optiunea de a trece pe PrePay. In cateva clipe numarul devine cartela preplatita si poti face ce vrei cu el. Daca e SIM Yoxo trebuie vazut daca te lasa sa schimbi titularul, ca pe astea e un regim mai special... eu nu am reusit sa fac asta.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

teacher_
#StarMember
Salut! Da, poți să soliciți în magazinele Orange schimbarea abonamentului tău YOXO cu orice alt tip de abonament Orange, oricând dorești. Îți recomandăm să nu închizi abonamentul YOXO până nu ajungi într-un magazin și soliciți trecerea la alt abonament Orange, ca să ai o utilizare continuă a rețelei și să nu ai întreruperi în utilizarea serviciilor. Sursa https://www.yoxo.ro/help/pot-sa-trec-de-la-un-abonament-yoxo-la-un-abonament-orange-me/ Trebuie sa te deplasezi in Shop cu mama ta, daca spui că este pe numele ei.

FaraUnID
Campion certificat
Daca abonamentul Yoxo este pe numele mamei, inseamna ca nu esti proprietar / administrator de drept pentru acel cont. Prin urmare nu sa poti face modificari asupra contului. După solicitarea de închidere a unui abonamentul YOXO, numărul de telefon va intra în carantină pentru 60 de zile, perioadă în care poți solicita reactivarea lui exclusiv în magazinele Orange. Din cate inteleg eu trebuie mers fizic in magazin pentru recuperarea numarului de telefon si trecrea lui fie pe prepay, fie pe un abonament clasic.

Anonim
Neaplicabil
Din aplicatie inchizi Yoxo si apesi pe optiunea de a trece pe PrePay. In cateva clipe numarul devine cartela preplatita si poti face ce vrei cu el. Daca e SIM Yoxo trebuie vazut daca te lasa sa schimbi titularul, ca pe astea e un regim mai special... eu nu am reusit sa fac asta.