anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Trecere de la abonament Orange la Yoxo

rrz77
Junior

Salutare,

 

Am un abonament Orange care la care ii expira perioada contractuala luna viitoare in 23 Noiembrie.

As dori sa trec dupa asta la YOXO.

Din ce inteleg de aici https://www.yoxo.ro/help/cum-pot-sa-imi-schimb-abonamentul-existent-cu-un-yoxo/ este ca dupa data de 24 Octombrie adica asta ar fi ultima luna de contract sa fac pasii din linkul de mai sus? 

Pot folosi punctele OTY acum fara conditii, avand in vedere ca renunt la abonament?

Multumesc.

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Da la ambele intrebari.

La punctele thank you ar fi nevoie sa fii putin atent, in sensul ca poti cumpara orice (inclusiv telefoane), dar sa nu selectezi pretul cu prelungire de abonament (unde valoarea lor este mai mare).

Totusi, daca nu le folosesti (pe toate sau o parte din ele), le poti transfera catre un alt abonat (la fel, grija mare sa nu ceri bani pe ele. Daca o faci (si se dovedeste asta), nu va da bine la imagine). Cand sotia s-a portat din Orange in Vodafone (la munca la ea doar Vodafone are semnal la interior), mi-a transferat mie punctele din abonamentul ei.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

teacher_
#StarMember

Salut! Da, după ce ți se termina perioada contractuala, urmează pașii din linkul postat de tine și poți trece la YOXO. 

Pe de altă parte, punctele OTY se vor pierde daca nu sunt folosite. Sugestia mea, e sa le folosești cumpărând ceva. 

"Poţi folosi punctele Thank You acumulate:

după primele 12 luni de abonament

dacă ești titularul contului

pentru a cumpărara telefoane, modemuri, tablete sau accesorii. Punctele Thank You se deduc din valoarea cu TVA a produselor achiziţionate şi nu pot fi returnate".

 

eu am zis in ultima luna de contract sa incep pasii adica intre 24 Oct si 23 Nov, tu zici dupa terminarea perioadei contractuale adica dupa 23 Nov, daca o fac dupa 23 Nov nu o sa ma taxeze in continuare?

 

Da, varianta ta e rezonabilă, în ultima luna din perioada contractuala poți să începi procedura de trecere la YOXO. In cazul tau, după 24 octombrie. 

Buna ziua!

Acel link nu se mai deschide. Puteți sa puneți pașii și aici, va rog? Mulțumesc 

Salut @Cristian1881! Bun venit în Comunitate!

Vrei să treci un număr existent Orange pe Yoxo? Uite aici toate detaliile.

Pololică
#StarMember

Da la ambele intrebari.

La punctele thank you ar fi nevoie sa fii putin atent, in sensul ca poti cumpara orice (inclusiv telefoane), dar sa nu selectezi pretul cu prelungire de abonament (unde valoarea lor este mai mare).

Totusi, daca nu le folosesti (pe toate sau o parte din ele), le poti transfera catre un alt abonat (la fel, grija mare sa nu ceri bani pe ele. Daca o faci (si se dovedeste asta), nu va da bine la imagine). Cand sotia s-a portat din Orange in Vodafone (la munca la ea doar Vodafone are semnal la interior), mi-a transferat mie punctele din abonamentul ei.

Adrian_Calin94
Junior entuziast

Salutare,


Poți începe procesul de trecere la YOXO cum ai menționat pe data de 24 Octombrie urmând ca la data de expirare a perioadei contractuale să fi trecut pe oferta aleasă, până atunci te vei folosi de actualul abonament. În legătură cu punctele OTY dacă ai și alte numere acestea vor rămâne pe cont iar dacă nu ai le poți folosi cum dorești cu condiția să nu achiziționezi telefon cu prelungire contract ci doar la preț standard sau la achiziționarea de accesorii.

O zi plăcută!