anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Timp portare yoxo orange

whoseandrew
Junior

Salut, recent am fost intr un Orange Shop sa ma portez de pe Yoxo de la abonamentul de 39 lei la abonamentul celor de la Orange Fun 11 cu 5,5 euro pe luna, si nu mi s a comunicat cand se va realiza portarea sau daca macar dureaza ceva timp. Inca nu pot accesa My Orange, inca spune ca fac parte din Yoxo, iar in aplicatia Yoxo totul mergea ca inainte. As dori sa stiu cat timp ar dura pana ma mut de pe abonamentul yoxo la cel de la orange, multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Minim 3 zile lucrătoare, dar numai mult de 25 (tot lucrătoare). Care este data facturii din Yoxo? S-ar putea sa se aștepte încheierea perioadei de facturare (deși nu ar trebui sa se întâmple asta). 

Vizualizare soluţie în postul original

20 Răspunsuri 20

Anonim
Neaplicabil

Buna

Portarea poate dura intre 3-25 de zile lucrătoare.

Ai fi putut face portarea online prin comanda abonamentului fun 11 din magazinul online Orange .

Plus puteai verifica statusul portarii online.

Vio73
#StarMember

Salutare!

Poți întreba eventual tot in magazinul respectiv.

Baftă!

Pololică
#StarMember

Salutare! 

Minim 3 zile lucrătoare, dar numai mult de 25 (tot lucrătoare). Care este data facturii din Yoxo? S-ar putea sa se aștepte încheierea perioadei de facturare (deși nu ar trebui sa se întâmple asta). 

in datele de 02 sau 01 ale lunii

adrianbunescu
Începător

Salut, cat a durat portarea pana la urma?

Buna,

Portarea durează 3 zile lucrătoare de la realizarea tuturor formalităților (realizare cerere portare,activare număr provizoriu) și poate fi prelungită până la 25 zile lucrătoare în anumite cazuri speciale.

De asemenea ai posibilitatea de a alege data portarii in minim 3 zile dar nu mai mult de 25 zile lucrătoare.

https://www.yoxo.ro/help/cum-pot-sa-portez-un-numar-din-alta-retea-la-yoxo/ 

Salut, nu mi dau seama daca m am portat sau nu deoarece inca nu merge My orange, tot zice ca sunt la yoxo, dar mi se factureaza saptamana asta factura la yoxo si probabil dupa ma voi porta, nu stiu de ce a durat asa de mult.

Ai făcut portarea online?

Poți suna la 0374300300  tarif normal și să ceri informații despre stadiul portarii.

Nu este facuta online, am fkst in orange shop megamall dar mi a facut o o fata mai incepatoare ajutata de alta fata

apropo voi fi taxat daca sun?

Si cum pot sa fac portarea online daca eu sunt la yoxo ca nu prea merge

yase18
Explorator

Se putea achiziționa un abonament din magazinul online Orange.

Sau puteai cere închiderea abonamentului și trecerea pe prepay ulterior trecând la abonament.

si aveam numarul de tlf salvat?

de exemplu cand incerc sa fac portarea online, ce ar trb sa aleg eu aici?

Yoxo este un abonament digital.

Ce variante ai la abonament?