anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Sms internațional în Yoxo

NicuP
Junior
Cum se pot trimite sms internaționale din Yoxo?
Am activat opțiunea cu 100 de minute internaționale dar tot nu livrează sms.
1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember
Cel mai simplu, activezi opțiunea cu credit, ca în cazul numerelor scurte (gen nr de taxi) și vei putea trimite și SMSuri internaționale. Oricum și la planurile tarifare standard SMSurile internaționale sunt tarifate, nu gratuite.

Vizualizare soluţie în postul original

7 Răspunsuri 7

delfinas
#StarMember
NicuP, bun venit in Comunitate!!! Unde vrei sa trimiti sms? Optiunea de 100 minute internationale se refera doar la apeluri, nu si la sms-uri. "Ai 100 de minute internaționale să îți suni rudele sau prietenii care locuiesc în alte țari. Poți folosi minutele pentru apeluri către numere de mobil și fix din SUA, Canada, Marea Britanie, Gibraltar si zona UE, cu excepția: Estonia, Letonia, Lituania sau catre numerele cu prefixele afișate la adresa www.orange.ro/prefixe. " DETALII: https://www.yoxo.ro/optiuni/#optiune-minute-internationale Pentru mesaje scrise, foloseste Messenger, Whatsapp...

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Poate pentru ca sunt doar minute internationale, nu si SMS-uri? :) Nu stiu, nu am Yoxo, dar din cate am putut sa vad, nu pare sa includa SMS-uri internationale in acea optiune. Doar minute.
Client Orange

FLo1
#StarMember
Cel mai simplu, activezi opțiunea cu credit, ca în cazul numerelor scurte (gen nr de taxi) și vei putea trimite și SMSuri internaționale. Oricum și la planurile tarifare standard SMSurile internaționale sunt tarifate, nu gratuite.

NicuP
Junior
Mulțumesc @FLo1. Merge cu opțiunea de numere scurte

FLo1
#StarMember
@NicuP: E bine că ai reușit să rezolvi problema astfel. Numai bine.

Pancetta
Angajat Orange
salut. pe https://www.yoxo.ro/optiuni/#optiune-servicii-premium este afisata si posibilitatea de a trimite SMS-uri internationale din creditul acela--> al 3-lea "bullet"/paragraf.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver
Corect. Cu optiunea numere scurte, da. Cu optiunea 100 Minute Internationale, nu.
Client Orange