anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se poate face abonament Yoxo fara card Revolut?

nec100
Junior

      Daca imi fac abonament Yoxo,  pot sa fac fara revolut sau mi-l baga pe gat Orange....

NU VREAU REVOLUT. Si nimic atasat abonamentului Yoxo.

1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember

Salut!

Oferta dintre Yoxo si Revolut este o promotie pentru tipul de serviciu revolut si nu este o conditie sa-l accepti. Daca vrei (sau ai deja) Revolut, poti beneficia de o luna sau de 3 luni de revolut Premium gratuit (dupa acea perioada promotionala, devine platit).

Pentru Yoxo, conditia de plata este ORICE card bancar.

Ca o paralela: daca ai card Kaufland (parca si Lidl), poti beneficia de reduceri la terti (consultatii oftalmologice si ochelari de vedere redusi, o suma fixa (100E) reducere la vacante, etc). Nu esti obligat sa le folosesti, dar sunt acolo (esti clientul magazinului si esti fidelizat in cazul in care folosesti sau intentionezi sa foloseti si alte servicii).

Vizualizare soluţie în postul original

12 Răspunsuri 12

arsradu
#StarMember

Salut,

Ai vazut undeva ca ar fi nevoie de card Revolut pentru Yoxo? Pentru ca eu nu stiu sa fie o conditie. O sa ai nevoie de un card atasat contului Yoxo ca sa poti face plata facturii. Dar nu exista nicio conditie ca acel card sa fie un card Revolut.

Client Orange

Noah
Explorator entuziast

Poate Orange money, ce revolut? 

Ma refer la faptul ca scrie 1x sau 2x  Revolut  la  Yoxo  la facilitati pe fiecare abonament adica emitere card revolut La abonament nu la  plata ma refer . De aceea am intrebat .

Salut,

Banuiesc ca te referi la oferta de aici, nu?

Daca da, e doar un parteneriat intre Yoxo si Revolut, cu anumite beneficii. Nu o obligatie. Poti sa sari peste oferta respectiva si sa mergi mai departe doar cu abonamentul Yoxo. Nu te obliga nimeni sa-ti faci card Revolut daca nu vrei.

Client Orange

Nu ma refer la revolut Premium (oferta) ci la faptul ca la abonare devii client Revolut. Nu scrie nicaieri in desfasurator la abonare ca e optional Revolut simplu. Sau se poate renunta . Oferta e pt Revolut premium . Poate ne spune cineva care are Yoxo deja. De curand . 

Imi poti spune te rog de unde anume ai dedus ca la abonare, devii automat si client Revolut? Ca eu n-am inteles asta. Si daca nu e vorba de oferta cu Revolut Premium, chiar nu stiu la ce anume te referi.

Poate poti sa pui un link, o poza, ceva, din care sa reiasa ca devii client Revolut, si ca nu poti sa treci peste oferta asta.

Client Orange

Pai daca intro pe yoxo la desfasurare abonamente de ex la 9 ron iti spune 1xrevolut .intra in abonament la 39 ron ai 2x revolut. In pachet. Si telekom la abonament bagau antivirus Norton pe gat dadeau gratis la inceput apoi clientii se trezeau cu antivirus facturat lunar. Cineva care are yoxo ? De curand . Are si revolut  dat in pachet? 

Ok, vorbim de pagina asta, corect?

Screenshot_20231106-213316.png

Daca o sa dai click acolo unde scrie 1xRevolut o sa vezi ca te duce fix in oferta cu Revolut Premium. 

Client Orange

Pololică
#StarMember

Salut!

Oferta dintre Yoxo si Revolut este o promotie pentru tipul de serviciu revolut si nu este o conditie sa-l accepti. Daca vrei (sau ai deja) Revolut, poti beneficia de o luna sau de 3 luni de revolut Premium gratuit (dupa acea perioada promotionala, devine platit).

Pentru Yoxo, conditia de plata este ORICE card bancar.

Ca o paralela: daca ai card Kaufland (parca si Lidl), poti beneficia de reduceri la terti (consultatii oftalmologice si ochelari de vedere redusi, o suma fixa (100E) reducere la vacante, etc). Nu esti obligat sa le folosesti, dar sunt acolo (esti clientul magazinului si esti fidelizat in cazul in care folosesti sau intentionezi sa foloseti si alte servicii).

Coroner
Începător

Salutare,

Pur si simplu NIMENI nu vrea sa raspunda scurt si la obiect vis a vis de speta semnalata de colegul nostru.

Ti se face sau NU ti se face AUTOMAT cont revolut cand te abonezi Yoxo ? ( un simplu DA sau NU este suficient ).

Omul pur si simplu vrea sa stie daca i se face sau nu cont revolut automat si-a dat si un exemplu cu antivirusul, care dupa 2 luni iti era facturat, trebuia sa-i anunti in mod express ca nu doresti acel antivirus ( dupa ce ai contractat un serviciu ).

Raspunsuri de genul, il poti accepta sau nu, NU raspunde clar la intrebarea initiatorului si lasa loc de interpretari inutile.

Era mult mai simplu ca sa fi fost stipulat in pagina de ''HELP''.

Salut.

Nu se face cont Revolut fara voia ta. Este o oferta. Si e optionala. O accepti, si beneficiezi de ea. Sau nu.

Asa cum la ofertele cu Netflix, nu-ti face nimeni cont Netflix fara voia ta. Ai o oferta cu cateva luni de Neftlix inclus in abonament. Beneficiezi de el sau nu, e alegerea ta. Dar nu ti-l baga nimeni pe gat, si mai ales, nu-ti face nimeni cont Netflix automat, odata cu abonamentul Orange.

Iti faci TU cont Netflix (sau il folosesti pe cel existent, daca ai deja unul) cand vrei sa activezi oferta respectiva.

Sper ca acum e mai clar.

Pentru mai multe detalii, recomand parcurgerea pagina de T&C a ofertei, disponibila aici.

Screenshot-uri mai jos din T&C.

arsradu_1-1699443778681.png

 

arsradu_0-1699443676132.png

 

Client Orange

Coroner
Începător

Ok, Multumesc pentru raspuns.

Pentru viitorii colegi care vor sa stie acelasi lucru, raspunsul este NU NU NU ! 

O zi buna