anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Se ofera puncte Thank You la abonamentele YOXO?

a_d_y
Junior entuziast
Daca spre exemplu doresc sa trec abonamentul actual pe YoXO, ce se intampla cu punctele mele Thank You? Le voi pierde? Sau se aloca in continuare in functie de valoarea facturii?
1 Soluţie acceptată‚

teacher_
#StarMember
Dacă solicitarea ta de migrare a abonamentului existent este validată (nu se află sub perioadă contractuală), vei putea trece la pasul următor. Atenție! Punctele tale Orange Thank You nu vor mai fi disponibile începând cu data de la care se va activa noul abonament Yoxo. Dacă mai ai un număr Orange pe cont, punctele OTY disponibile vor fi transferate pe acesta. Dacă nu, ele se vor pierde. Află aici cum poți verifica cate puncte Thank You ai acumulat Sursa: https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-imi-schimb-abonamentul-existent-cu-un-yoxo-12388

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Ascary
Campion certificat
Nu vad de ce s-ar pierde,practic esti in sistem cu acelasi cod de abonat.

Razvan
#StarMember
Nu cred că le pierzi, deoarece nu se închide contul de client, probabil vei putea achiziționa în continuare accesorii.

teacher_
#StarMember
Cred că se va continua această întrebare pe topicul precedent...

Vio73
#StarMember
Normal, nu ar avea de ce să se piardă!

teacher_
#StarMember
Dacă solicitarea ta de migrare a abonamentului existent este validată (nu se află sub perioadă contractuală), vei putea trece la pasul următor. Atenție! Punctele tale Orange Thank You nu vor mai fi disponibile începând cu data de la care se va activa noul abonament Yoxo. Dacă mai ai un număr Orange pe cont, punctele OTY disponibile vor fi transferate pe acesta. Dacă nu, ele se vor pierde. Află aici cum poți verifica cate puncte Thank You ai acumulat Sursa: https://www.orange.ro/help/cum-pot-sa-imi-schimb-abonamentul-existent-cu-un-yoxo-12388

Jay
Campion certificat
Punctele se pierd dacă renunți la abonament, deci lipsa continuității le anulează, iar acest abonament iti ofera libertatea de a face ce vrei si perioada minima de contract este de 30 de zile, apoi poți face o schimbare.. deci nu cred ca se dau puncte..

IoanaA
Angajat Orange

Salut,

 

Pierzi punctele Thank You, intr-adevar. Dar daca mai ai un abonament pe acel cont si treci doar unul dintre numere pe Yoxo, punctele tale se pastreaza.

Trixen_old
Cunoscător
Salut Ioana, Extrag din context un mesaj interesant: "daca mai ai un abonament pe acel cont si treci doar unul dintre numere pe Yoxo". Cand am activat Yoxo tin minte ca am citit ca nu pot avea mai mult de un abonament de acest tip pe cont. Sunt confuz: pot sa trec doua sau mai multe abonamente din contul meu de client pe Yoxo sau momentan limitarea de un singur abonament persista? Iti multumesc.

Jay
Campion certificat
Buna intrebare... Eu cred ca poti avea un singur abonament pe acelasi cont, dar, probabil poti face un alt cont pentru a administra un alt abonament YOXO.. insa, daca nu ramane niciun abonament din cele vechi se pierd punctele ty..

Vio73
#StarMember
Cu siguranță îți poți crea un alt cont și asocia la el un alt abonament de acest tip.

Ascary
Campion certificat
Vio te referi cumva la crearea a doua conturi My Orange?

Vio73
#StarMember
Da. Dacă îți faci două abonamente de acest tip.

DanielaH
Moderator
@Trixen, momentan poți administra un singur abonament Yoxo per cont Orange. Asta nu inseamnă ca nu poți avea mai multe abonamente Yoxo, doar ca nu pe acelasi cont; ele vor fi pe conturi diferite.