anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot sa revin de la Yoxo la Prepay dupa 4 luni?

Htctunat
Începător

Salut, 

Dacă iau una din ofertele Yoxo pentru o perioada de 4 luni, și apoi vreau sa revin la Prepay, pe același număr pe care îl am acum pe cartela Prepay, este posibil?

Mulțumesc. 

1 Soluţie acceptată‚

Trixen
#StarMember

Salut,
Poti intrerupe abonamentul Yoxo de cel mult 3 ori pe an, din cate tin minte. Asta inseamna ca poti renunta la Yoxo si poti trece la PrePay de cateva ori pe an fara grija pierderii numarului. In momentul in care soliciti trecerea pe PrePay, primesti o optiune valabila 24 de ore pentru a putea sa efectuezi o incarcare.
Iti pot confirma ca am facut de curand trecerea de la Yoxo pe PrePay si apoi inapoi pe Yoxo fara sa intampin probleme.

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Trixen
#StarMember

Salut,
Poti intrerupe abonamentul Yoxo de cel mult 3 ori pe an, din cate tin minte. Asta inseamna ca poti renunta la Yoxo si poti trece la PrePay de cateva ori pe an fara grija pierderii numarului. In momentul in care soliciti trecerea pe PrePay, primesti o optiune valabila 24 de ore pentru a putea sa efectuezi o incarcare.
Iti pot confirma ca am facut de curand trecerea de la Yoxo pe PrePay si apoi inapoi pe Yoxo fara sa intampin probleme.

Mulțumesc. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Eu înțeleg de aici că da:

,,

Pot să trec numărul YOXO pe cartelă PrePay?

Poți solicita gratuit trecerea la o cartelă Prepay atunci când ceri închiderea sau anularea abonamentului din aplicație. Aceasta va funcționa în rețeaua Orange.

Trecerea la cartelă se va face imediat după închiderea acestuia și toate beneficiile abonamentului YOXO se vor pierde.

Nu este necesară o schimbare de SIM sau o reinstalare eSIM (în funcție de ce folosești) pentru ca această modificare să se efectueze. Vei continua să folosești aceeași cartelă sau același profil eSIM, după caz.

Pentru a folosi cartela Prepay Orange, după ce ai primit SMS-ul de confirmare că s-a procesat închiderea abonamentului și activarea acesteia:

-        închide și redeschide telefonul

-        ai la dispoziție 24 de ore să reîncarci cartela cu o opțiune sau cu credit, pentru a putea continua să o folosești. De exemplu,...

-        ca să nu ai întreruperi în utilizarea serviciilor până se procesează reîncărcarea, îți vom aloca gratuit, imediat ce se activează numărul pe Prepay, beneficii naționale (GB, minute și  mesaje); ți se va comunica prin SMS de ce resurse beneficiezi

Dacă nu se efectuează o reîncarcare în intervalul de 24 de ore, cartela Prepay este închisă și nu se poate reactiva ulterior. Vei putea recupera numărul doar dacă reactivezi abonamentul, în cel mult 60 de zile."

Detalii aici:

https://www.yoxo.ro/help/pot-sa-trec-numarul-yoxo-pe-cartela-prepay/

Baftă!