anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Internet portabil modem cu abonament yoxo

user_16371417
Junior entuziast

Va salut sunt in cautare de un al treilea abonament yoxo strict pt internet pe stick sau modem , se poste procura cu totul dau trebuie sa cumpar separat nu gasesc mai multe info

1 Soluţie acceptată‚

FLo1
#StarMember

Din aplicația YOXO poți solicita cel de-al treilea abonament yoxo, într-un mod similar cu celelalte două. Dacă interesează să utilizezi numărul exclusiv pentru internet, trebuie să analizezi ce trafic de date mobile estimezi să utilizezi, astfel încât să te încadrezi în abonamentul ales (atât ca trafic utilizat, dar și cost). Ar putea exista alternative pentru date mobile mai convenabile ca și cost, de exemplu un abonament de date mobile, pentru care găsești detalii aici. Cu volum mai mare de date mobile ai opțiunea unui prepay, iar ca modem poți utiliza fie un modem USB, un router 4G/5G sau un telefon cu funcție de hotspot.

Vizualizare soluţie în postul original

34 Răspunsuri 34

FLo1
#StarMember

Din aplicația YOXO poți solicita cel de-al treilea abonament yoxo, într-un mod similar cu celelalte două. Dacă interesează să utilizezi numărul exclusiv pentru internet, trebuie să analizezi ce trafic de date mobile estimezi să utilizezi, astfel încât să te încadrezi în abonamentul ales (atât ca trafic utilizat, dar și cost). Ar putea exista alternative pentru date mobile mai convenabile ca și cost, de exemplu un abonament de date mobile, pentru care găsești detalii aici. Cu volum mai mare de date mobile ai opțiunea unui prepay, iar ca modem poți utiliza fie un modem USB, un router 4G/5G sau un telefon cu funcție de hotspot.

Va salut, am comandat separat un al 3 lea sim cu abonament la yoxo pt modem stick wi fi , am avut surpriza neplacuta de a nu functiona primi semnal … vreo solutie?

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Ce modem ai ales? Teoretic n-ar trebui sa fie probleme. Cu alt SIM ai incercat?

Client Orange

image.jpg

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Intr-un calculator merge? Setarile de net sunt facute? In principiu iti trebui doar APN: net. Dar trebuie vazut concret cum arata interfata aia. 
Era bine sa fi pastrat doscutia pe un singur topic. 🙂 Dar se poate rezolva. Macar hai sa vedem ce ar putea sa aiba. 

Client Orange

am scos sim ul de la abonamentul meu orange si l am bagat in modem iar sim ul din modem yoxo l am bagat in telefon … surpriza pe telefon merge internetul 4gb din din sim yoxo iar din modem cu cartela mea abonament orange merge si pe aceela internetul … deci aparent YOXO chiar daca e reteaua orange nu poate fii folosit ca si internet portabil … 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Saau…modemul are nevoie de setari suplimentare. Ma indoiesc ca ar fi o limitare in sensul asta. Acum sunt curios daca ar merge cu un prepay. :)) Dar cred ca problema e in alta parte. Nu stiu, nu am cu ce testa din pacate…

Client Orange

Nu stiu cum si de ce dar acum dupa ce am pus sim urile cel vechi in telefon si yoxo in modem functioneaza …. Oricum Multumesc pentru raspuns ! 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Probabil setari… ma bucur ca s-a rezolvat. 🙂

Client Orange

Era pus invers. 🙂 spor

匿名
Junior entuziast

Buna,

Yoxo oferă doar abonamente digitale nu și echipamente (modem ,stick etc).

Poți folosi in schimb telefonul ca modem (hotspot).

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Abonamentul il configurezi din aplicatie. Nu exista combo cu stick/modem pentru Yoxo. Deci hardware-ul trebuie achizitionat separat. 

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu știu dacă e suficient traficul inclus intr-un abonament yoxo, pentru că e cam puțin.

Recomand abonamentul net 15, care costă 10 euro luna, cu net nelimitat sau Fun 11 redus la jumătate, iar ca router, îți iei un Huawei B 530.

Detalii despre abonamente aici:

Orange net:

https://www.orange.ro/abonamente/net/

 Fun 11, redus la jumătate ai aici:

https://www.orange.ro/abonamente/oferta-loializare/?utm_term=oferta%20orange&utm_content=326882469+-...

Dacă îți ajunge yoxo, atunci cauți doar un modem portabil pe olx sau în altă parte. Nu are incluse la Orange. Dar atenție, că nu toate sunt in regulă.

Ai ceva de genul aici:

 
https://m.olx.ro/d/oferta/huawei-e5577-router-4g-hotspot-wifi-portabil-cu-sim-modem-liber-IDi7zmM.ht...

Eu îți recomand router, gen Huawei B 530:

 

https://m.olx.ro/d/oferta/router-modem-huawei-b530-antena-model-336-4g-necodat-b535-IDh2v1U.html

Baftă! 

user_16371417
Junior entuziast

Am uitat sa precizez pentru masina vreau acest wi fi … pr tabletele android care se afla in masina deci nu am nevoie de foarte mult internet lunar … dar doresc ceva ca mai mic compact etc