anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

In cat timp e livrata cartela YOXO?

Lucifer
Cunoscător
Salut,
Saptamana trecuta am prins oferta de 30 de zile gratis la trecerea sau comanda unui nou numar YOXO, si am decis sa testez serviciul. Am descarcat aplicatia YOXO pe telefon si am facut o comanda de numar nou. Au trecut ceva zile si nu am nici o stire legata de livrarea cartelei. In aplicatie nu scrie care e statusul comenzii prea detaliat (doar ca e in drum spre mine). In cat timp ajunge cartela si ce curieri sunt folositi? Are vreo diferenta faptul ca am comandat-o practic "gratis"?
Merci!
1 Soluţie acceptată‚

Salut! Termenul de livrare pentru SIM-uri este de 3-5 zile lucratoare pentru Bucuresti si 5-7 zile lucratoare pentru restul tarii. Firmele de curierat cu care colaboram sunt Fan Courier si Urgent Cargus. De asemenea, aici https://www.yoxo.ro/help/ce-pot-sa-fac-daca-nu-am-primit-sim-ul-pentru-yoxo/ gasesti mai multe detalii, in cazul in care nu primesti cartela.

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Salut! Termenul de livrare pentru SIM-uri este de 3-5 zile lucratoare pentru Bucuresti si 5-7 zile lucratoare pentru restul tarii. Firmele de curierat cu care colaboram sunt Fan Courier si Urgent Cargus. De asemenea, aici https://www.yoxo.ro/help/ce-pot-sa-fac-daca-nu-am-primit-sim-ul-pentru-yoxo/ gasesti mai multe detalii, in cazul in care nu primesti cartela.

FLo1
#StarMember
Mai întâi ai o poveste cu cei de la Yoxo, care își au sediul în cel mai fericit caz cu suprastructura din București (cel cu sediul din Lascăr Catargiu), însă cartela SIM ți se va trimite total din altă locație din București. La toate se mai adaugă timpii pierduți în rutină, curierul care mai repede de 48 de ore nu îți va aduce coletul oriunde ai avea domiciliul. Adună-le și vei fi surprins să constați că o săptămână e un termen ”rezonabil” pentru un astfel de serviciu ”la cheie”. Pe de altă parte nimic nu e gratis. Un simplu SIM fără număr, neînregistrat... îl puteai obține din orice SHOP, tot gratuit. Plata urmează ulterior configurării SIM-ului. Sunt sigur că îți vei da singur seama de acel moment. Succes cu alegerea făcută.

Pancetta
Angajat Orange
Salut. Asa cum zice si Flo_1, depinde de mai multe variabile, avand in vedere ca intervine si un tert - curierul. In vara, cand am activat YOXO, am primit SIM-ul la o adresa din Bacau a treia zi de la comanda SIM-ului. Probabil vei primi un SMS/email de la curier in ziua in care il vei primi. Sa ne spui cum ti se pare YOXO dupa ce il activezi 🙂

Lucifer
Cunoscător
Salutare, revin cu un update. Dupa crearea topic-ului, vreo 2 ore mai tarziu am primit notificare in aplicatia YOXO (si pe email de altfel) ca a fost preluata de curier comanda (adica cartela) si urmeaza sa ajunga la mine. Inca o ora mai tarziu am fost sunat de catre curierul de la Fan Courier sa cobor jos ca deja ma astepta in fata blocului sa ridic plicul. Ca prima impresie, cartela YOXO e impachetata foarte compact, intr-un carton reciclabil dragut vopsit in galben si mov. Ma asteptam ca pe cartela SIM sa fie logo-ul Orange, dar nu, e un logo YOXO 🙂 Activarea necesita o retea wi-fi, scanarea codului de bare de pe ambalaj plus un restart al telefonului. Aplicatia YOXO arata bine, design placut, usor de folosit, in rest am impresie ca am viteza 4G mai mica fata de abonament, dar poate e din cauza dispozitivelor diferite.

Iulia_11
Junior
De obicei dureaza 3-4 zile lucratoare