anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum procedez atunci cand am telefonul pierdut si am aplicatia yoxo pe el?

ioanbogdanD
Începător

Buna ziua 

Cum procedez atunci cand am telefonul pierdut si am aplicatia yoxo pe el

Cardul este suspendat 

Doresc sa imi pastrez si numarul respectiv

4 Răspunsuri 4

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Aplicatia este doar un mijloc de management pentru abonamentul tau Yoxo.

Problema mai mare este faptul ca nu mai ai acces la SIM. Si vei avea nevoie de un alt telefon pe care sa instalezi aplicatia.

Deci, daca nu ai facut deja asta, instaleaza aplicatia pe un alt telefon. Si mergi intr-un Orange Shop (nu partener), cu buletinul (CI), pentru inlocuirea cartelei.

Cartela veche se va dezactiva oricum la schimbarea de SIM. Deci, nu trebuie sa-ti faci griji ca ar putea sa gaseasca cineva SIM-ul vechi si sa-l foloseasca. De asemenea, in felul asta, nu pierzi nici numarul.

Ai aici mai multe detalii.

Client Orange

RafaHelper
#StarMember

Salut @ioanbogdanD

In caz de pierdere SIM trebuie sa mergi in orice magazin Orange Shop (nu şi la parteneri) pentru a primi un SIM nou. 

Ai mai multe detalii aici: https://www.yoxo.ro/help/cum-si-unde-pot-ss-schimb-cartela-sim-defecta-pierduta/

FLo1
#StarMember

@ioanbogdanD: Ce nu îmi este clar, pe telefonul pierdut „ai aplicația Yoxo”... și atât, sau și numărul cu SIM? Dacă e DOAR aplicația, o simplă schimbare de parolă pe cont și aplicația instalată pe un alt smartphone. Dacă e și SIM-ul pierdut, atunci este necesar un nou SIM așa cum au menționat și colegii.

DanielaH
Moderator

@ioanbogdanD, ai fost într-un Orange shop? Ai reușit să schimbi SIM-ul?