anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot recupera numărul Orange dacă am renunțat la Yoxo???

Ion1
Începător
Bună ziua
Cum îmi pot recupera numărul orange dacă am renunțat la Yoxo. Din greșeală am selectat să nu mi-l păstrez?
De 3 zile încerc...
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator
Salut, Ion! Poți face acest lucru în cel mult 60 de zile de la data în care a fost procesată rezilierea abonamentului. După această perioadă, numărul de telefon nu va mai fi disponibil și va trebui să soliciți un altul. Dacă ai renunțat complet la acel număr și erai titularul abonamentului, va trebui întâi să îl recuperezi, pe Prepay. Ai aici toate detaliile pentru reactivarea unui abonament Yoxo închis - https://www.yoxo.ro/help/pot-sa-reactivez-un-abonament-yoxo-dupa-ce-l-am-inchis/. Sperăm să te ajute.

Vizualizare soluţie în postul original

6 Răspunsuri 6

DanielaH
Moderator
Salut, Ion! Poți face acest lucru în cel mult 60 de zile de la data în care a fost procesată rezilierea abonamentului. După această perioadă, numărul de telefon nu va mai fi disponibil și va trebui să soliciți un altul. Dacă ai renunțat complet la acel număr și erai titularul abonamentului, va trebui întâi să îl recuperezi, pe Prepay. Ai aici toate detaliile pentru reactivarea unui abonament Yoxo închis - https://www.yoxo.ro/help/pot-sa-reactivez-un-abonament-yoxo-dupa-ce-l-am-inchis/. Sperăm să te ajute.

cezar98
Junior entuziast
Salut, Ion! Tocmai ce mi-a fost realocat numarul Yoxo pe o cartela prepay. Pur si simplu am facut o cerere in Messenger-ul din aplicatia Yoxo si am fost apelat acum o ora pentru a mi se confirma reactivarea numarului. Poti recupera numarul in cel mult 60 de zile de la inchiderea abonamentului.

Ion1
Începător
Salut. A durat mult din momentul in care ai făcut cererea până la relocare?

cezar98
Junior entuziast
Am facut cererea la 10 dimineata si la 18 mi-a fost realocat numarul.

Ion1
Începător
Destul de rapid. Mulțumesc frumos.

Vio73
#StarMember
@ cezar98, E bine că tu ai reușit! Poate reușește și Ion! Baftă!