anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cod PUK YOXO

Lexic
Începător

Salut, doresc sa aflu codul puk, dar eu am cont pe aplicația Yoxo si nu pot accesa My Orange, iar nu am îndeajuns credit sa apeleze servicii clienți. Ce pot sa fac? 

1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Vești bune! Începând de astăzi codul PUK este disponibil în aplicația Yoxo în secțiunea “Setări rețea”.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Lexic, bun venit in Comunitate!!!

Ai detalii aici: https://www.yoxo.ro/help/am-blocat-codul-pin-cum-aflu-codul-puk/

Alege varianta cu messengerul.

svetalex
Maestru

Nu poți ruga pe cineva apropiat să te ajute să suni de pe telefonul săuPoți să suni la numărul 0374.300.300 - de pe orice număr de telefon, tarif normal.

Sau dacă mai ai ambalajul cartelei SIM (în caz că folosești una), codul PUK al cartelei este menționat și pe ambalajul cartelei SIM.

Mai jos ai modalitățile prin care poți apela Serviciul clienți:

  • La numărul 300 - dacă suni de pe un număr YOXO. Trebuie să ai credit la dispoziție deoarece apelul se taxează cu 0.55 euro/min, TVA inclus
  • La numărul 0374.300.300 - de pe orice număr de telefon, tarif normal
  • Programul este de luni până vineri, între orele 08:00 – 20:00

DanielaH
Moderator

@Lexic, ai aflat cpdul PUK? S-a deblocat cartela?

DanielaH
Moderator

Vești bune! Începând de astăzi codul PUK este disponibil în aplicația Yoxo în secțiunea “Setări rețea”.

Buna!Si cum intru in "setari retea" in aplicatia Yoxo pe telefon?

 

Salut, Răzvan! Bun venit în Comunitate!

Există 2 variante de a accesa meniul de “Setări rețea”:

  1. din secțiunea Mai multe > “Abonamentele tale” sau click pe număr > “Detalii” > “Setări rețea”
  2. din Homepage (“Acasă”) click pe iconița de lânga nume > “Detalii” > “Setări rețea”

Uite aici mai multe informații.

lidiabalica98
Începător

Vreau sa aflu cod puk

 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Lidia, bun venit in Comunitate!!!

Citește răspunsul din soluție, te rog!