anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Ce este cu noua metodă de plată oney bank?

Neaplicabil
ce este cu această metodă de plată one bank? că eu am aplicat, și îmi spun că nu sunt eligibil! eu cred că, este o altă șmecherie! are o grămadă de erori! nu primesc e-mailurile la timp! cine a aplicat prin One bank? ați luat dispozitive în rate? și dacă da, care sunt condițiile?
1 Soluţie acceptată‚

Pololică
#StarMember
Catalin, ai citit toate stelutele? Cred ca am obosit sa ascult reclamele (nu e cazul Oney) la banci care iti zic ca iti dau credit doar cu buletinul (la propriu), iar la stelute iti cer cam 1600 lei salariul net, veniturile declarate la ANAF si sa fie recurente (iar daca ai venituri din drepturi de autor sau similare, procentul de recunoastere al lor este undeva intre 75 si 85%, nu 100% cum e la salariu, iar daca mai castigi si la pacanele/pariurui, chiar daca castigurile sunt declarate, nu se iau in considerare). Din pacate, sunt destui care inca nu stiu sa citeasca printre randuri (a se intelege sa se uite atent la stelute si sa intrebe ce inseamna). Legat de contactarea relatii clienti prin Yoxo: daca nu ai pe nimeni cu cartela sau abonament Orange, singura solutie este cea online (prin aplicatie). E o diferenta intre "abonamentul 100% digital" (se pare ca chiar asta inseamna: totul digital, nu telefonic) si restul serviciilor oferite de catre Orange.

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

DanielaH
Moderator
Salut, Cătălin! Te referi cumva la Oney Bank? Uite aici mai multe informații - https://www.yoxo.ro/magazin/oney/ Te așteptăm să revii cu mai multe detalii despre situația ta.

Neaplicabil
Ce rezolvare? că îmi spun că nu sunt eligibil! de și, nu cer nici-o justificare de venit, am trimis și eu o factură! că așa au zis! și ce să vezi! îmi spun că nu sunt compatibil! de și repet, îndeplinesc condițiile cerute de către iei! au fost anulate două comenzi, din cauza că s-au mișcat greu! ce fel de bancă este asta?

Neaplicabil
Incredibil! deși pe site scrie astfel: Pentru a utiliza această soluție de creditare, nu aveți nevoie de niciun document, ci doar de un card de debit. Nu solicităm o justificare a venitului lunar încasat de dumneavoastră. Iei, mau pus să trimit copie foto buletin, și facrtură! ași dori să discut cu cineva din acest departament! urgent! altfel, voi depune reclamație la ANPc! ce este asta? vă bateți joc de clienți? eu acum am observat că pe site este menționat astfel! de și încasez un venit de 2022 lei, eram mai mult de cât eligibil! doresc răspuns urgent! sau o explicație!

DanielaH
Moderator
Am înțeles corect că ai un abonament Yoxo? Dacă da, poți lua legatura cu colegii noștri folosind messengerul din aplicație.

Neaplicabil
da! dar acolo cine să-ți răspundă? Dumnezeu poate! că au răspuns odată și după 4 zile! astea da servicii!

Pololică
#StarMember
Catalin, ai citit toate stelutele? Cred ca am obosit sa ascult reclamele (nu e cazul Oney) la banci care iti zic ca iti dau credit doar cu buletinul (la propriu), iar la stelute iti cer cam 1600 lei salariul net, veniturile declarate la ANAF si sa fie recurente (iar daca ai venituri din drepturi de autor sau similare, procentul de recunoastere al lor este undeva intre 75 si 85%, nu 100% cum e la salariu, iar daca mai castigi si la pacanele/pariurui, chiar daca castigurile sunt declarate, nu se iau in considerare). Din pacate, sunt destui care inca nu stiu sa citeasca printre randuri (a se intelege sa se uite atent la stelute si sa intrebe ce inseamna). Legat de contactarea relatii clienti prin Yoxo: daca nu ai pe nimeni cu cartela sau abonament Orange, singura solutie este cea online (prin aplicatie). E o diferenta intre "abonamentul 100% digital" (se pare ca chiar asta inseamna: totul digital, nu telefonic) si restul serviciilor oferite de catre Orange.

Neaplicabil
Mulțumesc de răspuns! voi depune plângere atât pentru Orange România, cât și pentru această bancă Oney! hoțiiiiiii! cum de ieste permis așa ceva? cât poate să se complacă această companie Orange? poate iau și iei amendă ca cei de la Blueair! să se învețe minte!

Neaplicabil
stimați clienți Yoxo! aveți mare grijă cu Oney bank. nu este alt ceva decât un fals. eu voi sesiza poliția! pentru că, te plimbă de la uni la alții! cum de este posibil așa ceva? iată ce îmi răspunde unu: Sesizarea trebuie sa fie trimisa de catre client, noi nu putem sa trimitem e-mail catre cei de la Oney sa ne spuna motivul respingerii. Trebuie sa discute persoana care a aplicat si sa ii intrebi motivul pentru care nu esti eligibil. Referit la opinia ta, ti-au fost oferite toate informatiile de care ai avut nevoie, ce tine de sistemul de rate de la Oney poti sa ii contactezi direct cum a fost mentionat in e-mailul trimis. Te mai putem ajuta cu alte informatii?