anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Unele emisiuni TVR1 indisponibile prin abonament TV GO + HD GO

GreyRocky
Junior

Emisiuni TVR1, precum Cupa mondiala fortbal , concertul Viena 1 Ianuarie nu au fost disponibile pe TVR1 ("program indisponibil"... pb licenta ?). Am un abonament TV GO + HD GO, direct / numai prin Internet, fara box. 

Cum asa ceva ? Este normal ?

Toate Bune si La Multi Ani comunitatii !

 

1 Soluţie acceptată‚

Din pacate, daca drepturile de retransmisie sunt doar pentru ... unde hertziene, postul tv (si operatorul de cablu) nu au alte solutii decat sa respect drepturile primite.

Si mie mi-ar fi placut sa vad acum un an si putin (cand eram in Turcia) Asia Express pe Antena 1, dar, la ora stabilita primeam mesaj ca nu exista drepturi de retransmisie pentru online. Evident, pe Antena Play se putea urmari, dar nu si online pe canalul TV (o ciudatenie, in sensul ca pe platforma online era disponibil pentru vizualizare, dar nu online pentru canalul TV, dar...).

Pentru anumite canale, singura alternativa ar fi platforma online canalului (sau a trustului). Am vazut ca doar acolo au drepturile pentru online. Si toate costa (nu sunt sigur de TVR, dar ProTV (Voyo) si AntenaPlay sigur costa).

Vizualizare soluţie în postul original

5 Răspunsuri 5

Pololică
#StarMember

Salut!

Da, este normal. Fiind aplicatie de viziualizare online, drepturile de retransmisie nu sunt incluse si pentru acest tip de transmisie. Si nu, nu depinde de operatorul care dezvolta aplicatia, ci de drepturile negociate.

In urma cu niste ani, TVR1 avea un format pentru stirile de dimineata care nu permitea vizualizarea online (chiar pe platforma proprie TVR Plus).

Oricum, ca regula: ce poate avea rating mare, probabilitatea sa fie transmis online este mica (nu 0, ci doar mica).

TVR1 fiind televiziunea publica, ma asteptam sa fie disponibile toate emisiunile sale la abonati. 

Pe de alta parta ma asteptam ca Orange sa propuna o optiune (sau nu am vazut-o eu ??)  pentru a accesa emisiunile indisponibile normal.

Oricum, multumesc tuturor pentru raspunsuri !

Din pacate, daca drepturile de retransmisie sunt doar pentru ... unde hertziene, postul tv (si operatorul de cablu) nu au alte solutii decat sa respect drepturile primite.

Si mie mi-ar fi placut sa vad acum un an si putin (cand eram in Turcia) Asia Express pe Antena 1, dar, la ora stabilita primeam mesaj ca nu exista drepturi de retransmisie pentru online. Evident, pe Antena Play se putea urmari, dar nu si online pe canalul TV (o ciudatenie, in sensul ca pe platforma online era disponibil pentru vizualizare, dar nu online pentru canalul TV, dar...).

Pentru anumite canale, singura alternativa ar fi platforma online canalului (sau a trustului). Am vazut ca doar acolo au drepturile pentru online. Si toate costa (nu sunt sigur de TVR, dar ProTV (Voyo) si AntenaPlay sigur costa).

Vio73
#StarMember

Salutare!

Sigur e legat de anumite drepturi de retransmisie, care sunt sau pot fi diferite pe platformele online față de programele clasice.

Baftă!

FLo1
#StarMember

@GreyRocky: Se practică inclusiv și la alte televiziuni. De exemplu, în timpul meciurilor din ”Serie A” care sunt difuzate pe RAI1, canalul nu este disponibil nici măcar pe TV, nu doar online. Iar programul (inclusiv în ghid) este modificat în consecință. Pe scurt, nu este pentru stăini (recepție doar națională).