anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Semnal tv slab pe unul din televizoare

BogdanG14
Junior
Acum cateva zile mi am montat serviciul tv si net Love de la Orange. In casa am 3 televizoare, un led mic antic in camera copiilot, un qled samsung 2021 in dormitor si un led samsung seria 7 din 2018. La cele 2 tv din dormitoare merge perfect telefiziunea, dar in sufragerie pierde semnal video, sau se vede sacadat. Inainte aveam digi si nu aveam probleme, am orange tv si in alt apartament si acelasi tv a mers perfect.
8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember
Salutare! Verifică bine conexiunile și toate mufele, pentru că sigur e de la tine, dacă unele funcționează, altele, nu. Am pățit și eu și era din ramificație ultima dată. Baftă!

BogdanG14
Junior
@VIO73 sunt verificate toate de 5-10 ori, inlocuite mufe , samd

Vio73
#StarMember
Atunci anunți la Serviciul clienți și trimit o echipă să verifice.

BogdanG14
Junior
@Vio73, a fost si echipa, semnalul este in parametri.... eu unul ma gandesc sa nu fie o incompatibilitatea a tv ului, sau sa aiba tv ul o problema

Vio73
#StarMember
Nu a mers bine de la început? Hmm, atunci nu știu ce să zic. Posibil și aia. Ai incercat și cu alt cam să îl împerechezi? Mă refer la altul, dintre celelalte 2 .

Liviu24
Junior entuziast
Poți încerca să verifici aducând alt televizor unde ai problema.

DanielaH
Moderator
@BogdanG14, s-a rezolvat situația?

BogdanG14
Junior
@Daniela H , nu s-a rezolvat, in cumparat si alt tv, am sunat la 300 mi au facut resetare si tot nu ma pot uita la tv