anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Satelit orange tv

Maradantes
Junior entuziast

Sunt în Italia și am avut semnal până acum 2 zile cu antena satelit prin Astra....acum nu mai am semnal....ce satelit trebuie să caut??

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

 Muți antena pe 39, 1 grade est, pe satelitul Hellas, dar îi reglezi calitatea și semnalul să fie peste 90 la sută, după care dai un restart la receptor și chiar dacă nu îți apare satelitul respectiv scris în memoria receptorului, bagi ceva frecvențe, și dacă le ia, apoi scanezi satelitul și sper să te descurci.

Ai frecvențele aici:

https://ro.kingofsat.net/pack-orangeromania.php

Dacă nu poți, ia legătura după ce o reglezi cu ei, prin Chat Djingo.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

21 Răspunsuri 21

SI Io ho risolto oggi....basta che ci prendi il satelite e memorizata gli canali....ho aspetto Pero mezzora finno e venuta l'imagine

 

Parabola puntata ieri, ottimo. È normale che adesso i canali partono da 111?

Comunque grazie per avermi dato delle dritte 

Pet2
Junior

Salut și eu sunt în  Italia din  torino ai reusit sa rezolvi  antena satelitare că eu nu am calitate semnal nivel semnal am 97%

Maradantes
Junior entuziast

Da...au găsit satelitul...din câte am înțeles toată treaba e di frecvență, eu am chemat un tehnic...așa  arată la mine,poate te ajută 

20230513_230158.jpg

Ok la setări LNB ce frecvență ai pus  poți să-mi faci  o poză  mersi mult  tu  ai receptor samsung ăla  negru mic

Maradantes
Junior entuziast

Așa arată la mine,receptorul este Samsung....calitate 0 la lnb....habar nu am,poate pentru că satelitul hellas nu intră în meniu....eu am chemat un băiat de la Sky....au și cautela tehnicieni dacă ai în zonă.Succes ce să zic....mi se pare complicat să faci singur

 

IMG_20230514_092944_702.jpg