anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Rolland Garos si Wimbledon pe Eurosport 1/2 satelit?

Marian_Druta
Junior
Salutari!
Pe canalele eurosport 1 și 2 (orange satelit) vor fi difuzate turneele de tenis de la rolland garos, wimbledon? Doresc sa îmi fac un abonament și de la focus as trece la orange pentru eurosport, implicit tenis.
Nu reusesc sa găsesc informații despre, mai ales ca sunt în afara tarii și imi arata informații despre tara în care sunt.
1 Soluţie acceptată‚

BlackWolf
Senior certificat
Salut! Da, turneele de tenis sunt difuzate de Eurosport si canalul este disponibil pe Orange Satelit. Acum conteaza in ce tara esti. S-ar putea sa nu ai semnal de la satelitul Astra prin care transmite Orange. Si cum a spus si colegul, daca te intereseaza doar Eurosport, poti face abonament la Eurosport Player

Vizualizare soluţie în postul original

13 Răspunsuri 13

Pololică
#StarMember
Grila (programul) tv al Eurosport este acelasi si pe Cablu, si pe Satelit (vorbim de grila din aceeasi tara). Eurosport Player nu iti face cu ochiul? 3E pe luna sau 20E pe an. Am vazut ca in perioada olimpiadelor are oferta (50% reducere) la plata pe un an. Doi la mana: vezi sa fi in zona de acoperire a satelitului pe care il foloseste Orange (parca Astra B???). Daca esti in Marea Britanie, sanse minime sa prinzi satelitul Orange (ca limite de acoperire incepe din vestul Ucrainei si merge pana prin vestul Germaniei/Benelux, iar Spania nu este in acoperire)

BlackWolf
Senior certificat
Salut! Da, turneele de tenis sunt difuzate de Eurosport si canalul este disponibil pe Orange Satelit. Acum conteaza in ce tara esti. S-ar putea sa nu ai semnal de la satelitul Astra prin care transmite Orange. Si cum a spus si colegul, daca te intereseaza doar Eurosport, poti face abonament la Eurosport Player

Marian_Druta
Junior
Doresc sa am și alte programe de sport și documentare de aceea nu doresc doar eurosport, în afara de tenis nu au nimic pe placul meu... ciclism și snooker nu ma atrag Sunt din Italia, Nord Sardinia.

BlackWolf
Senior certificat
Ai cateva canale de sport, documentare...etc. Cam gasesti ce te intereseaza. Grila e buna. Se pare ca ai prinde la limita acolo satelitul Astra 5B, dar nu cu antena de 45 cm inclusa. Iti trebuie o antena de minim 90 cm, deci trebuie sa iei o antena separat din alta parte. Iti atasez o harta cu acoperirea satelitului Astra 5B. Asta e grila de programe: https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/

Vio73
#StarMember
Salutare! Depinde de țara în care te afli, iar canalele Eurosport și Discovery se prind deocamdată doar pa satelitul Astra 5B, la 31,5 grade E. Acest satelit este destul de greu de recepționat in vestul Europei, mai ales în țările cele situate cel mai spre vest. Satelitul Hellassat, pe care emite acum Orange Romania Comunication ( fostul Telekom) este mult mai ușor de recepționat in vest, dar nu include in grilă aceste canale. Deci atenție mare. Eventual întreabă pe cineva priceput! Succes!

Marian_Druta
Junior
Mulțumesc pentru răspuns! Ei mi au spus ca pentru zona mea trebuie o antena minim 80cm, nu e asta problema, as putea lua și 90 sau 100cm dar important sa meargă, și sa nu se întrerupă. Vechiul telekom devenit orange communication nu l vreau, l am avut și e slabut și scump fata de altele

BlackWolf
Senior certificat
Cu plăcere! Eu as lua antena de 90 cm. Cu cât e antena mai mare, cu atât mai bine. Șansele sa meargă bine sunt mai mari, ținând cont ca ești cam la limita. Părerea mea este ca îți va merge în condițiile astea. Și da, Orange satelit este mai ok decât fostul Telekom satelit. Ai vorbit și cu cei de la Orange? Ce ți-ai spus?

Marian_Druta
Junior
Le am dat adresa si au zis ca trebuie o antena de 80cm, as putea pune si 90 sau 100 nu e asta problema dar sa fie ok, credeți ca dacă ploua sau e înnorat ar putea fi probleme cu semnalul? Ei au persoane care instalează doar in italia, nu aici pe insula asa ca vreau sa am cât mai multe informații înainte sa contactez pe cineva local

BlackWolf
Senior certificat
E bine, important e sa fie minim 80 cm. In principiu nu pica semnalul cand ploua sau este innorat. Mie imi pica doar cand sunt nori de ploaie foarte grosi sau e furtuna. In rest nu pica si nu am probleme, merge foarte bine. Uite aici un mic ghid de instalare. Este pentru Romania, dar ar trebui sa te ajute macar putin: https://www.instalariantenesatelit.com/instalare-antena-orange/

Vio73
#StarMember
Automat, dacă e mai mare, e mult mai ok. Eu am o motorizată de 120 cm și prindeam mult mai bine cu ea Orange tv decât cu cea originală.

BlackWolf
Senior certificat
Corect. Antena ta e mai buna. La mine merge bine si cu antena originala

Vio73
#StarMember
@Marian Druta, Dacă sunt ploi torențiale sau alte fenomene extreme, este posibil să mai fie probleme, dar n-ai ce să faci. Oricum, altă soluție mai bună nu prea ai.

Marian_Druta
Junior
Oricum sunt intr o zona unde ploua puțin, asta nu e o problema, însă am observat ieri ca aplicația orange tv go nu este disponibila pentru android în Italia, găsesc aplicație dar nu o pot descarca, probabil din cauza locației, nu înțeleg totuși, ei au zis ca în Italia se poate folosi aplicatia, o sa întreb ulterior și pe ei, multumesc tuturor pentru răspunsuri!