anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria

Dani-me
Junior
Nu pot să vizionez niciun program TV cu Orange tv go în Ungaria eroare S004.Vreau sprijin pentru remadiera problemei.
1 Soluţie acceptată‚

DanielaH
Moderator

Salut! În acest moment unii clienti Orange aflați în roaming SEE nu pot accesa aplicația Orange TV Go dacă sunt conectați la Internet prin intermediului WI-FI. Aplicația poate fi folosită momentan doar prin intermediul rețelei de date mobile.
Colegii de la Departamentul Tehnic fac demersurile necesare pentru remedierea problemei într-un timp cât mai redus.
Mulțumim pentru înțelegere.

 

Update 03.03.2022 - incidentul a fost remediat, serviciul este din nou funcțional în roaming SEE

Vizualizare soluţie în postul original

65 Răspunsuri 65

Bugnar_Tudor
Explorator entuziast
Salut Dani. Poate te ajuta acest articol, https://comunitate.orange.ro/questions/2831047-rezolvat-eroarea-c004-canalele-orange-tv-go. In caz contrat, te-as sugera sa suni la 300 pt mai multe detalii.

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă nu e o problemă generală, și nu este , pentru că eu mă uit chiar acum in aplicație, te sfătuiesc să te deloghezi/ reloghezi sau să ștergi aplicația și să o reinstalezi. Dacă nu vrea, scrie-le la adresa aplicatii@orange.com, pentru că ei sunt cei care se ocupă de toate aplicațiile Orange și rezolva rapid ( în afară de weekend) aceste probleme ( pe mine m-au rezolvat de mai multe ori în cel mult 1-2 ore). Succes!

DanielaH
Moderator

Salut! În acest moment unii clienti Orange aflați în roaming SEE nu pot accesa aplicația Orange TV Go dacă sunt conectați la Internet prin intermediului WI-FI. Aplicația poate fi folosită momentan doar prin intermediul rețelei de date mobile.
Colegii de la Departamentul Tehnic fac demersurile necesare pentru remedierea problemei într-un timp cât mai redus.
Mulțumim pentru înțelegere.

 

Update 03.03.2022 - incidentul a fost remediat, serviciul este din nou funcțional în roaming SEE

Geo10
Junior entuziast
La mine încă nu sa rezolvat la voi? Din câte vad au introdus Geoblocking... O idee foarte proasta sunt mulți care folosesc afara aplicația...

DanielaH
Moderator
Din păcate situația încă persistă pentru o parte din clienții aflați în roaming SEE, în continuare este în atenția colegilor noștri de la Departamentul Tehnic. Vom anunța aici, pe acest topic, când vom avea confirmarea lor că s-a remediat. Mulțumim încă o dată pentru înțelegere și răbdare.

Ileana_1
Junior entuziast
Buna Ziua! Referitor la vizionarea pe Tv Go Box in strainatate (Spania) nu este adevarat ca nu funcționează prin wifi...Nu functioneazs nici prin cablul de internet conectat la Tv go box.Deci eu de vineri dupa- masa am ramas fara programele de Tv Orange.Am sunat la Serviciul tehnic si au recunoscut ca problema este la ei.Când se remediază, nu se stie!

Daniela123
Junior
Pai citeste IP-ul si daca nu este din Romania nu functioneaza. Au dat vreun termen de rezolvare? 1 saptamana, sau doua saptamani?

Daniela123
Junior
eu primesc eroarea atasata

verneri
Junior
Eu am eroarea S004 in Finlanda. Cand se rezolva problema?

David_1123
Începător
Si eu astept rezolvarea problemei....de vineri

Daniela123
Junior
Pana rezolva puteti folosi acest VPN care are gratuit plan fara creare cont 2GB pe luna sau 10GB daca va faceti cont si validati emailul trimis. Au si app pentru ios si Android. https://windscribe.com/yo/dmc0jpin L-am testat si este cel mai bun pentru planul gratuit. Are IP de Bucuresti in planul gratuit. Ma gandesc sa si cumpar un abonament pentru date nelimitate, insa inca il mai testez. Mai este si varianta NordVPNhttps://event.2performant.com/events/click?ad_type=quickl... de la 2,99€ lunar cu garantia returnarii banilor in 30 de zile.

verneri
Junior
Cum inainteaza rezolvarea problemei? La noi inca nu merge.

David_1123
Începător
Nici la mine nu functioneaza!

Dinu_C
Junior
Bună ziua! Am un Orange TV box instalat în Germania. De vreo 5 zile nu funcționează. Cât timp le trebuie celor de la tehnic să rezolve problema? Bănuiesc că știu că TV Box nu se poate conecta la date mobile. Dacă a funcționat bine de ce și-au băgat mâinile sa strice ceva bun?