anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Lipsa programe tv

Elena_33
Junior
Îmi lipsesc programe TV din grilă, începe de la nr 3, antena stars, lipsește ProTv, antena 1! Am cautat canalele și la fel, oare ce se întâmplă?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
Campion certificat
Atunci este clar că nu e antena reglată bine! Cheamă pe cineva priceput, pentru că mai trebuie un pic mișcată ( foarte fin) pentru a se putea prinde toate frecvențele. Bineînțeles că ulterior se face o rescanare și totul va fi ok. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

RafaHelper
Maestru
Buna @Elena_33, Este necesar sa iei legatura cu Orange pentru a verifica situtia ta. Alege una dintre metodele de contact de aici: https://www.orange.ro/contact/ Nu uita sa revii in comunitate sa ne spui daca s-a rezolvat problema si cum.

user223
Începător
Ei mi-au spus ca IT-isti lor se vor uita peste aceasta problema maine. Speram sa se remedieze!

Vio73
Campion certificat
Bună Elena! Ai tv satelit sau cablu? Te întreb pentru că la tv satelit, de exemplu, dacă nu e reglată bine antena, pot să nu se vadă anumite programe la scanare. La tv cablu, într-adevăr, trebuie ajutor de la Suportul Orange. Succes!

Elena_33
Junior
Am TV satelit,prima oara îmi scria lipsa semnal apoi au dispărut când a venit semnalul

Vio73
Campion certificat
Atunci este clar că nu e antena reglată bine! Cheamă pe cineva priceput, pentru că mai trebuie un pic mișcată ( foarte fin) pentru a se putea prinde toate frecvențele. Bineînțeles că ulterior se face o rescanare și totul va fi ok. Succes!

Elena_33
Junior
Mulțumesc, sper sa reușesc... O zi frumoasă

Vio73
Campion certificat
Trebuie să reușești! Poți cere la Orange să vină un instalator autorizat! O zi frumoasă!

Elena_33
Junior
Am rezolvat

Vio73
Campion certificat
Foarte bine! Felicitări și sper să nu mai ai probleme de acest fel!

DanielaH
Moderator
@Elena, ne bucurăm că s-a rezolvat și te mai așteptăm în Comunitate. Ce se întâmplase de fapt, care a fost problema? @user223, s-a rezolvat și la tine?

Elena_33
Junior
În ziua respectiva a nins și s-a luat semnalul, ulterior a revenit însă au dispărut unele programe din lista! La indemnul lui vio73 l-am rugat pe soțul meu sa miște puțin antena, am rescanat și gata au revenit!! Va mulțumesc!!