anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Lipsa programe tv

Elena_33
Junior entuziast
Îmi lipsesc programe TV din grilă, începe de la nr 3, antena stars, lipsește ProTv, antena 1! Am cautat canalele și la fel, oare ce se întâmplă?
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Atunci este clar că nu e antena reglată bine! Cheamă pe cineva priceput, pentru că mai trebuie un pic mișcată ( foarte fin) pentru a se putea prinde toate frecvențele. Bineînțeles că ulterior se face o rescanare și totul va fi ok. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

RafaHelper
#StarMember
Buna @Elena_33, Este necesar sa iei legatura cu Orange pentru a verifica situtia ta. Alege una dintre metodele de contact de aici: https://www.orange.ro/contact/ Nu uita sa revii in comunitate sa ne spui daca s-a rezolvat problema si cum.

user223
Începător
Ei mi-au spus ca IT-isti lor se vor uita peste aceasta problema maine. Speram sa se remedieze!

Vio73
#StarMember
Bună Elena! Ai tv satelit sau cablu? Te întreb pentru că la tv satelit, de exemplu, dacă nu e reglată bine antena, pot să nu se vadă anumite programe la scanare. La tv cablu, într-adevăr, trebuie ajutor de la Suportul Orange. Succes!

Elena_33
Junior entuziast
Am TV satelit,prima oara îmi scria lipsa semnal apoi au dispărut când a venit semnalul

Vio73
#StarMember
Atunci este clar că nu e antena reglată bine! Cheamă pe cineva priceput, pentru că mai trebuie un pic mișcată ( foarte fin) pentru a se putea prinde toate frecvențele. Bineînțeles că ulterior se face o rescanare și totul va fi ok. Succes!

Elena_33
Junior entuziast
Mulțumesc, sper sa reușesc... O zi frumoasă

Vio73
#StarMember
Trebuie să reușești! Poți cere la Orange să vină un instalator autorizat! O zi frumoasă!

Elena_33
Junior entuziast
Am rezolvat

Vio73
#StarMember
Foarte bine! Felicitări și sper să nu mai ai probleme de acest fel!

DanielaH
Moderator
@Elena, ne bucurăm că s-a rezolvat și te mai așteptăm în Comunitate. Ce se întâmplase de fapt, care a fost problema? @user223, s-a rezolvat și la tine?

Elena_33
Junior entuziast
În ziua respectiva a nins și s-a luat semnalul, ulterior a revenit însă au dispărut unele programe din lista! La indemnul lui vio73 l-am rugat pe soțul meu sa miște puțin antena, am rescanat și gata au revenit!! Va mulțumesc!!