anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Eroare stream in aplicatia Orange TV GO

Daisyok
Junior
De ce da eroare de stream in aplicatia Orange tv go? Nu functioneaza. Cum pot rezolva?
10 Răspunsuri 10

FaraUnID
Campion certificat
Pe unele canale TV sunt ceva probleme legate de stream. Am semnalat si eu acest aspect si am primit raspus ca este o problema generala, se stie de ea si se lucreaza la remedierea acesteia.

Razvan
#StarMember
Probabil serverul mai încărcat și nu face față.

Vio73
#StarMember
Am înțeles că era o problemă de la ei, așa acum spunea și FaraUnID.

Ascary
Campion certificat
Uneori se mai intampla se mai dea cate o eroare,din fericire destul de rar.

Vio73
#StarMember
Depinde mult și de viteză netului si de rezoluția pe care o alegi și de capabilitățile telefonului, etc.

FaraUnID
Campion certificat
Platforma Orange TV Go are implementata si beneficiaza de tehnologia smooth streaming. Adica feed-ul are capacitatea de a se adapta in mod automat la calitatea conexiunii la internet si la rezolutia display-ului terminalului de pe care este accesat serviciul. In cadul platformei tvgo.orange.ro te poti uita si de pe o conexiune 3G. Desigur nu la aceeasi calitate ca si in cazul conexiunii H+ sau 4G, dar continutul poate fi urmarit fara probleme.

Ascary
Campion certificat
Mai ales ca fiind urmarit pe ecranul mic telefonului formatul nu prea conteaza.

DanielaH
Moderator
@Daisyok, persistă eroarea de stream in aplicatia Orange TV GO sau s-a remediat? Se întâmplă doar pe anumite canale sau pe toate?

Daisyok
Junior
Problema nu s-a remediat si nu functioneaza niciun canal. Pe contul meu functioneaza dar pe contul soțului nu. Avem acelasi tip de telefon si acelasi plan tarifar

Daisyok
Junior
S-a remediat.