anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

[Rezolvat] Eroare 811 lipsa semnal audio video

Bogdan_M
Junior
S-a confruntat cineva cu 811 eroare audio video...si cum a rezolvat???
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Trebuie să suni la ei și să vină altcineva ( probabil) să-ți activeze serviciile. Sau să o facă de acolo. Ce prinzi tu, e la liber pe satelitul Astra 5B, deci nu cred că ai activat serviciul. Sună la 300 sau 0374300300 și spune-le și lor că prinzi doar B1 și ce mai prinzi. Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

9 Răspunsuri 9

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver
Salut Bogdan, Cand mai exact primesti eroarea asta? Vorbim de TV sau Internet? Pana acum, n-am reusit sa gasesc eroarea asta. Eventual, daca vrei, poti sa pui o poza? Ar putea sa ajute.
Client Orange

Vio73
#StarMember
Salutare! Eu cred că cel mai bine este să ceri ajutor la 300 sau la 0374300300, din orice rețea. Chiar astăzi mi-a spus cineva că nu-i mai funcționau serviciile fixe și printr-un simplu apel la Serviciul Clienți s-a rezolvat problema. Baftă!

Bogdan_M
Junior
Deci eroarea a aparut dupa instalarea sistemului...a venit tehnicianul si a pus antena a conectat aparatura....merge b1 hd si inca 2 programe care am inteles ca sunt gratis....dar celelalte apar cu eroare 811 lipsă semnal audio video

Bogdan_M
Junior
E tv satelit

Viocat
Senior certificat
Cu vechea antena de la digi la tara se rezolva cu scoaterea din priza pentru 30 de secunde si reinitializarea receptorului

Vio73
#StarMember
Trebuie să suni la ei și să vină altcineva ( probabil) să-ți activeze serviciile. Sau să o facă de acolo. Ce prinzi tu, e la liber pe satelitul Astra 5B, deci nu cred că ai activat serviciul. Sună la 300 sau 0374300300 și spune-le și lor că prinzi doar B1 și ce mai prinzi. Succes!

Bogdan_M
Junior
Buna seara...din nou...va anunt ca nu poate nimeni solutiona problema mea...mai exact dau vina unii pe altii cei de la serviciul clienti pe tehnicieni si invers...ba chiar serviciul clienti mi au inchis telefonul in nas...foarte urat...in final cred ca voi renunta la serviciu...colac peste pupaza..a venit si prima factura la un contract facut pe data de 9 martie2022 acrivat pe 13 martie si facturat pe 14 martie iar eu nu am beneficiat de NIMIC...URAT...FOARTE URAT ORANGE TV ROMANIA

Bogdan_M
Junior
Buna seara Intr un final am rezolvat problema cu un tehnician care trebuia sa imperecheze cartela cu reciverul Samsung...se pare că trebuie imperecheate din sistem si ma gandesc ca lucrurile acestea ar trebui sa le stie cei de la Orange sau cel putin sa le verifice . Multumiri lui Iulian un amic de al meu partener Orange care a venit cu ideea de a verifica imperecherea .

Vio73
#StarMember
Mă bucur că ai rezolvat și era de așteptat să fie o problemă tot de la ei. Păcat că nu au știut de la început ce să facă! Să te bucuri de serviciile instalate!