anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Programul Rabla pentru Tv

Romeo_
Senior certificat
Ce parere aveti de programul rabla pentru Tv?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember
Nu m-am inscris. Decat sa-mi astept randul si apoi sa nu gasesc produsul care sa se incadreze in program, prefer sa testez singura piata dupa bunul plac. Daca intr-adevar vreau o reducere nu trebuie sa astept la "mila statului". Romica eu iti recomand sa mergi in Altex, Carrefour... si sa-ti iei TV-ul dorit cand au programul buy back si poate te nimeresti si-n zilele in care au reduceri la electronice.

Vizualizare soluţie în postul original

14 Răspunsuri 14

Romeo_
Senior certificat
M-am inscris in program si a treia zi deja au anuntat ca nu mai au vouchere.Apoi am asteptat confirmarea si cand am primit-o nu gasesc tv care sa se incadreze in gama de energie A+++ cum e voucherul si sa fie si in program.Ma gandesc ca m-am agitat degeaba sperand sa cumpar mai ieftin un smart tv 4k.Voi V-ati inscris in program?(nu neaparat pt tv ci pt orice alt electrocasnic) anul acesta?

Razvan
#StarMember
De când a demarat programul rabla cu vouchere de la AFM, toate produsele eligibile s-au scumpit cu preturi cuprinse între 2-400 lei. E un program bun, însă dacă ar și aduce avantaje reale clientului, dar momentan e bun pentru vânzătorii de produse.

Miha_Z
#StarMember
Nu m-am inscris. Decat sa-mi astept randul si apoi sa nu gasesc produsul care sa se incadreze in program, prefer sa testez singura piata dupa bunul plac. Daca intr-adevar vreau o reducere nu trebuie sa astept la "mila statului". Romica eu iti recomand sa mergi in Altex, Carrefour... si sa-ti iei TV-ul dorit cand au programul buy back si poate te nimeresti si-n zilele in care au reduceri la electronice.

Vio73
#StarMember
Și eu cred că, în general, are doar ca efecte imediate, scumpirea produselor. Mi se pare mai rentabil să faci treaba asta direct in magazin ( buy back).

Laura_cio
Senior
Trebuie sa astepti sa primesti voucher-ul și vei avea parte de scumpiri. Și eu tot pentru buy back optez.

Vio73
#StarMember
Dacă te uiți cu atenție, toate electrocasnicele incluse în programul rabla sunt mai scumpe.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Pana sa ma gândesc sa ma înscriu în program s-au terminat voucerele. Eu cred ca vei găsi cu siguranță TV-ul dorit, care sa îți satisfacă nevoile și cu siguranță la un preț bun dacă ai răbdare sa cauți oferta cea mai buna.

Jay
Campion certificat
Cred ca este mai rentabil si mai putin stresant, cand vrei sa faci o achizitie, sa cauti in magazinele de profil si online.. sa-ti iei exact ce vrei fara grijile care vin impreuna cu rabla... s-ar putea, in final, sa-ti dai seama ca te agiti degeaba si rezultatul e acelasi, daca nu chiar mai putin multumitor...

Vio73
#StarMember
În programul ăsta este inclus un număr redus de electrocasnice, iar neavând o gamă diversificată de produse, nu ai posibilitatea, dacă ești mai pretențios/oasă să-ți iei ceva ce-ți dorești cu adevărat.

Ascary
Campion certificat
Un program foarte bun. Trebuia demult implementat.

Vio73
#StarMember
E bun, dar cam mari prețurile dacă le analizezi bine, în comparație cu cele fără reducerile programului.

Neaplicabil
teoretic e bun,dar nu cunosc cazuri reale sa imi dau cu parerea. ar fi bun,se aduna multe la casa omului,dar pare mai sigur buy-back.

Vio73
#StarMember
E mai bun decât să le duci la reciclare, îți spun eu.

Ascary
Campion certificat
Un program bun insa puține vouchere tip rabla. Săptămâna trecută am avut nevoie de unul la achiziția unui tv însă pe site-ul care le oferea nu mai erau disponibile și e abia jumătatea anului.