anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot suspenda abonamentul de televiziune Orange?

Ascary
Campion certificat
Fiindcă locuiesc doar 6 luni pe an la casa unde am instalat serviciul de televiziune și internet Orange,în cele 6 luni in care nu locuiesc acolo pot suspenda abonamentul?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
#StarMember

Abonamentele TV nu pot fi suspendate voluntar.

 

Suspendarea temporara a contractului Orange se poate face pe o perioada de maxim 3 luni. Taxa de suspendare a contractului este de 4 euro pe luna. Lunar se vor trimite facturi care contin taxa de suspendare.

Din punctul meu de vedere consider ca nu e rentabil, mai ales ca nu este pentru perioada dorita de tine.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Miha_Z
#StarMember

Abonamentele TV nu pot fi suspendate voluntar.

 

Suspendarea temporara a contractului Orange se poate face pe o perioada de maxim 3 luni. Taxa de suspendare a contractului este de 4 euro pe luna. Lunar se vor trimite facturi care contin taxa de suspendare.

Din punctul meu de vedere consider ca nu e rentabil, mai ales ca nu este pentru perioada dorita de tine.

Ascary
Campion certificat
Într-adevăr nu ar fi rentabil fiindcă abonamentul de televiziune mă costă lunar 1 euro,dar am vrut să știu dacă există această posibilitate. Mulțumesc pentru răspuns.

Miha_Z
#StarMember
Stai linistit ca iesi mai in castig platind cele 6 luni chiar daca nu folosesti serviciul respectiv.

Ascary
Campion certificat
Așa este. Nu merita deranjul ;)Și nu se știe când mă întorc inopinat și ar fi păcat să nu am televiziune

Miha_Z
#StarMember
Mai mare ar fi deranjul si in plus posibil sa fie si de durata reconectarea la serviciu.

Vio73
#StarMember
Suspendarea se poate realiza, dar nu este deloc indicată. Ea se poate face pe maxim 3 luni, dar asta necesită o taxă.

Razvan
#StarMember
Dacă serviciul l-ai putea suspenda gratuit era o treaba, asa sa plătești 5 euro degeaba, mai bine mai pui 3 euro și ai pachetul minim oricând la dispoziție.

Vio73
#StarMember
Suspendarea e o chestie scumpă și complicată.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@Ascary, tu platesti abonamentul la Orange doar 1 Euro? Pe mine m-au sunat ca imi ofera aboanmentul la 9 euro pe luna, nu mai retin daca aici intra si TVA, desi nu cred si mi-a dat de inteles ca e un super pret. Exista abonament la 1 euro? Cate programe ai disponibile?

Miha_Z
#StarMember
Cand am prelungit abonamentul voce acum 2 ani mi s-a facut si mie oferta la TV prin satelit la 3 Euro, conditionata de a mai pastra serviciul inca 2 ani.

Ascary
Campion certificat
Ciucuraș: Cred că la 9 euro aveai și internet. Eu am pachetul World HD. Inițial,adică când s-a lansat Orange DTH aveam prețul abonamentului standard,nu mai rețin exact cat,știu că doar pentru un STB plăteam 1,5 euro. Apoi pe parcurs din retenție in retenție prețul a scăzut până la valoarea de acum,adică nimic aproape. Totuși am și internet la pachet cu televiziunea iar prețul internetului este de 12 euro,plus 1 euro de la TV face 13 euro. Nu e chiar puțin dar nici foarte mult ținând cont că beneficiez de o oferta de net nelimitat fara limita de trafic. Aceasta oferta a fost de demult și a durat foarte puțin promoția. Acum nu se mai găsește așa ceva.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Da, in pachetul de 9 euro imi oferea TV si internet. Tv avea inclus 97 canale, din care 18 HD, si pentru pachetul HBO mai plateam 13 lei in plus, in primele 6 luni plateam abonamentul 4,5 euro. Este o oferta tentanta, de luat in seama

Vio73
#StarMember
Probabil că te referi la pachetul Love de 8 euro, cu tv Local HD.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Este posibil sa fie pachetul Love 8 euro, nu a dat o denumire pachetului.