anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Pot suspenda abonamentul de televiziune Orange?

Ascary
Campion certificat
Fiindcă locuiesc doar 6 luni pe an la casa unde am instalat serviciul de televiziune și internet Orange,în cele 6 luni in care nu locuiesc acolo pot suspenda abonamentul?
1 Soluţie acceptată‚

Miha_Z
Campion

Abonamentele TV nu pot fi suspendate voluntar.

Suspendarea temporara a contractului Orange se poate face pe o perioada de maxim 3 luni. Taxa de suspendare a contractului este de 4 euro pe luna. Lunar se vor trimite facturi care contin taxa de suspendare.

Din punctul meu de vedere consider ca nu e rentabil, mai ales ca nu este pentru perioada dorita de tine.

Vizualizare soluţie în postul original

15 Răspunsuri 15

Miha_Z
Campion

Abonamentele TV nu pot fi suspendate voluntar.

Suspendarea temporara a contractului Orange se poate face pe o perioada de maxim 3 luni. Taxa de suspendare a contractului este de 4 euro pe luna. Lunar se vor trimite facturi care contin taxa de suspendare.

Din punctul meu de vedere consider ca nu e rentabil, mai ales ca nu este pentru perioada dorita de tine.

Ascary
Campion certificat
Într-adevăr nu ar fi rentabil fiindcă abonamentul de televiziune mă costă lunar 1 euro,dar am vrut să știu dacă există această posibilitate. Mulțumesc pentru răspuns.

Miha_Z
Campion
Stai linistit ca iesi mai in castig platind cele 6 luni chiar daca nu folosesti serviciul respectiv.

Ascary
Campion certificat
Așa este. Nu merita deranjul ;)Și nu se știe când mă întorc inopinat și ar fi păcat să nu am televiziune

Miha_Z
Campion
Mai mare ar fi deranjul si in plus posibil sa fie si de durata reconectarea la serviciu.

Vio73
Campion certificat
Suspendarea se poate realiza, dar nu este deloc indicată. Ea se poate face pe maxim 3 luni, dar asta necesită o taxă.

Razvan
Campion certificat
Dacă serviciul l-ai putea suspenda gratuit era o treaba, asa sa plătești 5 euro degeaba, mai bine mai pui 3 euro și ai pachetul minim oricând la dispoziție.

Vio73
Campion certificat
Suspendarea e o chestie scumpă și complicată.

Ciucuras
Cunoscător certificat
@Ascary, tu platesti abonamentul la Orange doar 1 Euro? Pe mine m-au sunat ca imi ofera aboanmentul la 9 euro pe luna, nu mai retin daca aici intra si TVA, desi nu cred si mi-a dat de inteles ca e un super pret. Exista abonament la 1 euro? Cate programe ai disponibile?

Miha_Z
Campion
Cand am prelungit abonamentul voce acum 2 ani mi s-a facut si mie oferta la TV prin satelit la 3 Euro, conditionata de a mai pastra serviciul inca 2 ani.

Ascary
Campion certificat
Ciucuraș: Cred că la 9 euro aveai și internet. Eu am pachetul World HD. Inițial,adică când s-a lansat Orange DTH aveam prețul abonamentului standard,nu mai rețin exact cat,știu că doar pentru un STB plăteam 1,5 euro. Apoi pe parcurs din retenție in retenție prețul a scăzut până la valoarea de acum,adică nimic aproape. Totuși am și internet la pachet cu televiziunea iar prețul internetului este de 12 euro,plus 1 euro de la TV face 13 euro. Nu e chiar puțin dar nici foarte mult ținând cont că beneficiez de o oferta de net nelimitat fara limita de trafic. Aceasta oferta a fost de demult și a durat foarte puțin promoția. Acum nu se mai găsește așa ceva.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Da, in pachetul de 9 euro imi oferea TV si internet. Tv avea inclus 97 canale, din care 18 HD, si pentru pachetul HBO mai plateam 13 lei in plus, in primele 6 luni plateam abonamentul 4,5 euro. Este o oferta tentanta, de luat in seama

Vio73
Campion certificat
Probabil că te referi la pachetul Love de 8 euro, cu tv Local HD.

Ciucuras
Cunoscător certificat
Este posibil sa fie pachetul Love 8 euro, nu a dat o denumire pachetului.