anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange tv satelit a introdus de astăzi în grilă canalul CBS Reality

Vio73
#StarMember
De astăzi avem în grila tv satelit, canalul CBS Reality, la poziția 418. Este foarte bine că Orange continuă să introducă în grilă canale documentare! Voi ce părere aveți?
1 Soluţie acceptată‚

Ascary
Campion certificat
Am primit acum 5 minute mesajul pe televizor (CAM Orange). Am dat o căutare pe net fiindcă nu prea știu multe despre acest canal: "CBS Reality (cunoscut anterior ca Reality TV și Zone Reality) este un canal de televiziune bazat pe emisiuni reality, fondat pe 30 noiembrie 1999. A fost fondat ca joint venture intre UPCtv si Zone Vision,[1] companie ce a fost achiziționata de Liberty Global, propietarul UPC, în 2005. Canalul a fost lansat in România pe 4 mai 2000 la Genius Network din Galați și Pellin Cable Network din Constanța,[2] pe 1 septembrie 2000 la Astral și UPC. Pe 15 aprilie 2002 s-a lansat la RCS (Digi). [3] Pe 14 septembrie 2009 Chellomedia (între timp achiziționată de AMC Networks International) a început un joint-venture cu CBS Studios International, urmat de redenumirea canalului din Zone Reality în CBS Reality pe 16 noiembrie 2009 în Marea Britanie, respectiv 3 decembrie 2012 în restul Europei, inclusiv România." https://ro.m.wikipedia.org/wiki/CBS_Reality O treabă bună că Orange upgradeaza grila. Speram sa o tina tot așa.

Vizualizare soluţie în postul original

11 Răspunsuri 11

Razvan
#StarMember
E un canal documentar foarte bun. L-am avut mai demult și în grila RCS-RDS. Păcat, că în prezent a rămas doar pe satelit.

Ascary
Campion certificat
Am primit acum 5 minute mesajul pe televizor (CAM Orange). Am dat o căutare pe net fiindcă nu prea știu multe despre acest canal: "CBS Reality (cunoscut anterior ca Reality TV și Zone Reality) este un canal de televiziune bazat pe emisiuni reality, fondat pe 30 noiembrie 1999. A fost fondat ca joint venture intre UPCtv si Zone Vision,[1] companie ce a fost achiziționata de Liberty Global, propietarul UPC, în 2005. Canalul a fost lansat in România pe 4 mai 2000 la Genius Network din Galați și Pellin Cable Network din Constanța,[2] pe 1 septembrie 2000 la Astral și UPC. Pe 15 aprilie 2002 s-a lansat la RCS (Digi). [3] Pe 14 septembrie 2009 Chellomedia (între timp achiziționată de AMC Networks International) a început un joint-venture cu CBS Studios International, urmat de redenumirea canalului din Zone Reality în CBS Reality pe 16 noiembrie 2009 în Marea Britanie, respectiv 3 decembrie 2012 în restul Europei, inclusiv România." https://ro.m.wikipedia.org/wiki/CBS_Reality O treabă bună că Orange upgradeaza grila. Speram sa o tina tot așa.

teacher_
#StarMember
Foarte curioasa postarea. Mă bucur că Orange se ocupa de implementarea programelor documentare. Foarte bine punctat, @Razvan.

Ascary
Campion certificat
"curioasa" ?! De ce teacher 🙂

teacher_
#StarMember
Pentru că nu o pot numi întrebare, de aceea este postare. Nu știu dacă se impune un răspuns selectat ca fiind cel mai bun, din acest motiv. Atâta tot.

Ascary
Campion certificat
A,înțeleg no problem :) Totuși se insistă ca fiecare topic-intrebare să aibă o soluție.

teacher_
#StarMember
Nu chiar. Se merge pe ideea că nu toate postările pot fi considerate întrebări. Aceasta postare nu poate avea un răspuns favorit, pentru că ea exprimă o situație întâlnită, gata făcută, nu e ceva pentru care ar avea nevoie cineva pe viitor. 🙂

Jay
Campion certificat
Foarte bine ca Orange este atent la preferințele clientilor si incearca sa-si îmbunătățească serviciile..

DanielaH
Moderator
@Ascary, insistăm ca fiecare topic/ intrebare să aibă marcată o soluție, dar doar dacă această soluție există. Sunt multe topicuri, ca și acesta, unde doar se solicită păreri, în care valoarea este adusă de exprimarea opiniei fiecăruia și împărtășirea experienței personale a fiecăruia, neexistând o soluție sau un răspuns unic. Cum suntem diferiți, este normal să avem și păreri/ experiențe diferite și atunci nu este cazul să marcăm neaparat o soluție. Am mai discutat despre acest subiect aici: https://comunitate.orange.ro/questions/2021969-marcare-solutie-comunitatea-orange

Ascary
Campion certificat
Azi am primit o erata pe CAM-ul Orange la mesajul de zilele trecute privind canalul CBS Reality,cum că de acum pot viziona canalul ACM. A fost o greșeală sau s-a introdus și acest canal ?

Vio73
#StarMember
Era introdus în grila generală, dar a intrat și în pachetul World HD.