anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange Home TV prin satelit - Cum setez listele canalelor TV preferate?

MihaelaC
Community Manager
Community Manager

Știm că mai mulți dintre voi folosiți serviciile Orange Home prin satelit.

Știați că puteți configura până la 5 liste de canale preferate, cu ajutorul receiverului? Astfel, fiecare membru al familiei poate avea propria listă de canale favorite. 

 

Pentru a configura o listă se procedează în felul următor:  

  • Apăsați butonul CH LIST și asigurați-vă că  în partea superioară a ecranului este afișat „ghid TV”
  • Apăsați butonul galben de pe telecomandă, selectați opțiunea  „creează o listă preferată”, dați un nume listei, salvați lista și adaugați canalele dorite
  • După adăugarea canalelor apasați butonul RETURN pentru a ieși din fereastra de configurare

 

85a2754806c0b281_canale_favorite_1_50.png

 

Pentru a accesa lista canalelor apasați butonul CH LIST. 

  • Dacă ați configurat mai multe liste de canale preferate, navighați între listele create folosind butoanele săgeată stânga/ săgeată dreapta. Pentru a naviga în interiorul unei liste, folosiți butoanele săgeată sus/ săgeată jos
  • Când ați ajuns la canalul TV pe care vreți să-l urmăriți, apăsați butonul OK
  • Pentru a naviga apoi doar în lista acestor canale, apasați butonul OK atunci când în partea stângă este deschisă lista preferata și apoi RETURN, pentru a închide fereastra
  • Pentru a putea naviga în toată lista de canale folosiți butoanele săgeată sus/ săgeată jos de pe telecomandă, până când în partea superioară apare textul „ghid TV”, apasați butonul OK și apoi RETURN, pentru a închide lista canalelor

 

fe96e9974bc7b12d_canale_favorite_2_50.png

 

Pentru cei care dețineți carduri CI, setarile se fac din meniul televizorului.

 

Voi aveți setate liste preferate?

3 Răspunsuri 3

FLo1
#StarMember
Nice one... @Mihaela. Desi nu am abonament TV de la Orange, la mine este o singura lista... si buna. De altfel nu sunt eu mare fan TV. Poate si de aceea nu sunt mai multe liste.

Ascary
Campion certificat
Frumos review Mihaela. Am liste de preferinta,dar asa dupa cum ai mentionat,avand CAM Orange,listele le-am facut pe laptop apoi le-am transferat pe televizor prin stick USB. Listele le-am intitulat asa :)) : Desene Stiri Filme Discovery Muzica

Vio73
#StarMember
Am liste favorite de la Orange TV satelit de multă vreme, dar Cam încă nu am. Probabil că în viitor voi cere și așa ceva. Mulțumim!