anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Orange dth in județul Bacău

gabi_5
Junior entuziast
Bună seara grup , stie cineva cu cine colaborează Orange pentru instalarea antenelor satelit in județul Bacău ?
15 Răspunsuri 15

Vio73
#StarMember
Salutare! Dacă ai vreo problemă, te sfătuiesc să iei legătura cu cei de la Orange ( Serviciul Clienți) și ei te vor ajuta cu instalarea sau dacă s-a dereglat cumva . Baftă!

gabi_5
Junior entuziast
Cei de la Orange nu îmi pot dau numărul de telefon , nu știu de ce ?

Vio73
#StarMember
Dacă e vorba de instalare, trebuie să ți se trimită un SMS cu numărul de telefon, numele instalatorului și ziua cu intervalul orar in care va veni să ți se instaleze serviciul. Așa ar fi normal și așa s-a întâmplat și la mine.

gabi_5
Junior entuziast
Da , știu doar că eu nu mă aflu în țară , aș fi vrut să fac un abonament dth cu module ci+ , și dacă nu ai un Smart TV nu le poți activa , nu am un Smart TV la adresa unde vreau să fac abonamentul , de asta aș fi vrut să vorbesc cu cineva de la instalări dth.

Vio73
#StarMember
Am înțeles! Îmi pare rău! Poate te ajută altcineva.

gabi_5
Junior entuziast
Mulțumesc Vio 73

Vio73
#StarMember
N-ai pentru ce!

MihaelaC
Community Manager
Community Manager
Salut, @gabi_5. Bine ai revenit! Dacă dorești să instalezi carduri ci+, singurele televizoare compatibile sunt cele care au tuner DVB-S2.

gabi_5
Junior entuziast
Salut MihaelaC , dețin tv cu dvb-s2 , problema mea este că nu locuiesc în România .

nigel
Explorator
Adica tu vrei module CI + activate pe adresa de romania si te uiti pe ele afara?

gabi_5
Junior entuziast
Nigel , Da

nigel
Explorator
nu o sa scapi, iti trebuie la locul unde ai de facut abonamentul, tv-uri cu CI Slot, ei nu au ce sa instaleze la fatza locului, la tv, absolut nimic insa nu vor sa iti dea acele CI Module, sa le activezi poti si tu telefonic la cei de la Orange. Atat.... insa fara tv-uri la fatza locului .... sansa e aproape de.... Ma rog, oricum trebuie sa fii la fatza locului sa vezi daca iti dau sau nu acele CI module... cu sau fara TV-uri 🙂

gabi_5
Junior entuziast
Nigel , cred că se poate rezolva , doar că nu știu ce firmă colaborează cu Orange în județul Bacău. Aș putea să le trimit poze cu tv plus că eu dețin un abonament dth cu un ci+

nigel
Explorator
daca esti asa optimist, e bine 🙂 revin-o cu update cand se rezolva