anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu ma pot conecta pe netflix

MariaMaria3
Începător

Nu ma pot conecta de nici un fel pe contul de netflix desi mi-a fost oferit bonus ….

7 Răspunsuri 7

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Buna Maria,

Bine ai venit in Comunitate.

Ai incercat de aici? Primesti vreo eroare? Daca da, ne poti da mai multe informatii?

Client Orange

delfinas
#StarMember

Maria, bun venit in Comunitate!!!

Condițiile pentru a beneficia de promoția Netflix cadou:

"1. Prin SMS la 3520     

Trimite un SMS la 3520 cu textul NETFLIX    

Dacă ai beneficiat de oferta Love cu promoția Netflix 12 luni cadou, poți trimite acest mesaj de pe orice număr de voce activat pe codul de client eligibil pentru promoție.

Dacă ai beneficiat de oferta de voce cu promoția Netflix 6 luni cadou, trimite mesajul de pe numărul abonamentului de voce pe care ai beneficiat de promoția Netflix.    

După ce ai trimis SMS-ul, vei primi ca răspuns un mesaj care conține detaliile de activare a ofertei.

  Accesează linkul din mesajul primit și vei fi redirecționat către site-ul netflix.com    

Pe site-ul netflix.com poți alege dacă să beneficiezi de promoție pe un cont nou Netflix sau pe unul existent  

2. Din My Orange     

Autentifică-te în My Orange cu datele contului tău Orange pe care gestionezi codul de client care a beneficiat de promoția Netflix și asigură-te că ai drepturi de admin pe acel cont    

Accesează bannerul Netflix și vei ajunge în pagina dedicată Netflix dacă ai drepturi de admin     Selectează abonamentul marcat cu simbolul “cadou”     

Alege numărul de telefon pe care vrei să primești mesajul cu detaliile de activare a ofertei. Dacă beneficiezi de promoție pe abonamentul de voce sau date, vei primi acest mesaj chiar pe numărul cu abonamentul eligibil pentru promoție.      

Pe site-ul netflix.com alegi dacă vrei să beneficiezi de promoție pe un cont nou Netflix sau pe un cont existent."

DETALII:   INTREBARI FRECVENTE pe pagina  https://www.orange.ro/love/local?

DanielaH
Moderator

@MariaMaria3, ai reușit să te conectezi?

Emanuela1
Începător

Buna seara,

Si eu intampin aceeasi problema, am urmat toti pasii, dar nu primesc nici un mesaj pe telefon (am trimis de doua ori mesaj la numarul 3520, cu textul NETFLIX, iar pe contul orange, dupa ce selectez abonamentul unde-mi apare cadoul cu NETFLIX, tot asa, nu se intampla nimic, imi apare in casuta un numar 210......, si imi spune sa introduc parola orange thank you, nu stiu despre ce parola este vorba...

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Parola OTY este numarul din seria si numarul de buletin. 

Client Orange

Multumesc, am reusit, doar ca parola este doar numarul cartii de identitate 🙂

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Scuze. Da, numarul, nu seria. 🙂 Cele 6 cifre din seria si numarul de buletin. Am gresit eu. 
Am modificat si mai sus, in caz ca ajuta si pe altcineva. 

Client Orange