anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Nu gasesc canalele

user_18740667
Începător

Salut.

Am instalat si eu cardul ci in slotul ci+ dar nu imi gaseste nici-un canal. Pe tv (samsung) am selectat la operatori Altii si am dat cautare. Imi gaseste doar 4 canale analog. Inainte aveam decodor si nu am avit problema. De la ce ar putea fi?

 

multumesc

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai dat scanare totală ? Te-ai asigurat că toate conexiunile și ont-ul sunt funcționale? 

Televizorul contează, pentru că Ci-ul doar decodează ceva canale, nu le caută el.

În concluzie, poți rescana și cu Orange Romania cable sau Telekom  Romania ( dacă este fibra fostului Telekom) și trebuie să găsească toate canalele.

Dacă nu reușești, sună la 300 sau 0374300300 și apoi formezi 1-3-2 pentru asistență, chiar dacă te va identifica Djia cu ultimele 6 cifre din CNP.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai dat scanare totală ? Te-ai asigurat că toate conexiunile și ont-ul sunt funcționale? 

Televizorul contează, pentru că Ci-ul doar decodează ceva canale, nu le caută el.

În concluzie, poți rescana și cu Orange Romania cable sau Telekom  Romania ( dacă este fibra fostului Telekom) și trebuie să găsească toate canalele.

Dacă nu reușești, sună la 300 sau 0374300300 și apoi formezi 1-3-2 pentru asistență, chiar dacă te va identifica Djia cu ultimele 6 cifre din CNP.

Baftă!

FLo1
#StarMember

@user_18740667: Ai conectat mai întâi TV-ul la rețeaua de internet? Indiferent dacă e WiFi sau cablu. Dacă DA, reset total (pentru că altfel nu poți șterge datele de conectare) și reîncepe configurarea TVului fără rețeaua de internet activată inițial, decât ulterior. Succes. 

DanielaH
Moderator

@user_18740667, ai luat legatura cu colegii noștri? S-a rezolvat situația?

Trakker54
Junior

Buna ziua! am exact aceiasi problema ma poate ajuta cineva?

Salut, @Trakker54 ,

Bine ai venit în Comunitatea Orange! Ai încercat și soluția oferită de către @Vio73 ?

da, o sa vina o echipa in cursul zilei de astazi

Te așteptăm cu noutăți și sperăm să rezolvi cât mai repede.

Trakker54
Junior

Aveam nevoie de o mufa la cablul care intra in televizor, a rezolvat baiatul in 10 minute!