anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Noul canal dedicat emisiunilor sportive, TVR Sport, se afla in grilele TV la Orange si nu numai

Luci_TLM
Explorator

Incepand de azi, 30.03.2024, televiziunea publica romana, ofera un canal tv dedicat emisiunilor sportive, TVR Sport.

Receptia este in format HD dar asteptam implementarea pe toate platformele providerilor pentru a putea afirma ca e receptionat si in SD. 

Cei care deja il receptioneaza in grila daca doriti sa confirmati formatul HD sau SD ori ambele. Multumim.

Date de recepție TVR Sport:

Orange Romania (cablu digital) poziția 313.

Orange Romania (satelit) poziția 316.

Orange Romania Communications (IPTV) poziția 317.

Orange Romania Communications (satelit) poziția 313.

sigla-tvr-sport-1920x1080px_40674600.jpg

 Pe platforma IPTV la care sunt eu abonat, inca nu a aparut alocat in grila canalul TV.

Sursa: ziare.com / tvr.ro

18 Răspunsuri 18

Vio73
#StarMember

Salutare!

Confirm că îl am pe rețeaua ORO, la poziția 313.

Mulțumim!

Confirm la randul meu faptul ca pe platforma satelit, TVR Sport a aparut si la ai mei parinti azi dupa masa pe pozitia 313. Pe IPTV la mine inca nu s-a implementat in grila. Oricum maine voi suna la Relatii cu clientii sa vad de ce pe noi astia cu platforma IPTV ne cam exclud de la unele noutati. Eurosport 4K nu il avem desi din iulie 2023 e in grila celorlalte platforme TV de la Orange si ORC. O seara frumoasa domnul Vio. Respectele mele!

匿名
Junior entuziast

Salut

Mulțumim de informație.

A apărut și în grila celor de la Digi pozitia 203 însă in format SD deocamdată.

 

La mine este HD.

Anonim
Neaplicabil

Nu toții abonații Orange au pe cablu digital postul TVR sport 

匿名
Junior entuziast

Sa nu-mi spui că nu prinzi TVR sport.

 Fa o noua scanare.

Nu mai păcăliți clientii,la OROC,este data de 01.04,si nu a intrat nimic,unde a vazut **beep** aia de mai sus canalul 317 ,la OROC?ca eu nu il vad.Nu a intrat nici FILM MANIA,si nici ce mai trebuia..Capital Tv,si Realitatea Sportiva.Dar de scos canalele ORANGE SPORT sunt în stare,sa stea cocasati,poziția ghioceluilui la alte Nicoaracsi Tezsari.

Uite ca domnul Viorel a fost mai cuminte si nu numai ca a primit TVR Sport, l-a primit in format HD 😁

Oroc nu a introdus încă . Am verificat ieri după amiază la sora mea și am scanat grila de 2 ori. Probabil că de azi!

Gica53
Junior entuziast

Nu exista nici un post tv TVR sport an grila tv Orange Romania communications cablu digital astăzi 31 martie 2024 

匿名
Junior entuziast

Da Oroc este singurul care nu a introdus TVR Sport.

Probabil nu lucrează în weekend,sigur îl va introduce de luni.

In week-end lumea e la gratar! 😆 Probabil vor face setup-ul incepand de maine ca prima zi lucratoare din saptamana.

Gica53
Junior entuziast

Nu mai am încredere an Orange sau Oroc nu sunt de ancredere am acum ultimul abonament tv la Orange când se termină contractul la revedere sa nu mai aud de oro sau Oroc numai minciunii se vede și an numărul de abonații la tv și internet pe care ai au acum 

Razvan
#StarMember

Bravo ORO că a dat dovadă de profesionism și a introdus varianta TVR Sport HD in raport cu digi care au introdus varianta SD, la fel ca la tvr cultural.