anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Modificari grila canale tv

Alxseb
Junior

Am înțeles că se bagă ceva canale noi, dar  mie nu îmi mai merg MTV'80 și MTV'90, poate și altele că nu am le-am verificat. Întreabă pe cineva când le schimbă? Fac vreun sondaj, sau i se năzare unuia să dea idei ce să bage? Sincer, MTV'80, '90, '00 sunt unele din canalele cu cea mai bună muzică, pentru moșnegi ar zice unii :)), dar dacă e să bage ceva nou, măcar să nu scoată nici unul în schimb. Poate bagă la loc și canalele din seria Discovery, că la fel le-au scos fără întrebe pe cineva.

11 Răspunsuri 11

Vio73
#StarMember

Salutare!

Despre ce servicii este vorba? Tv Orange cablu, Tv Orange Romania Communications, tv satelit? Pentru că sunt canalele Discovery introduse cam de anul trecut la OROC. Adică este și Discovery, Animal Planet, HGTV, etc. Știu că unele canale MTV au fost eliminate.

Pentru grila tv satelit, poți să consulți Lista canale tv de aici (selectezi Orange Romania sau Orange Romania Communications, după ce dai click pe ,,Lista canale tv":

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-satelit/

 

Iar la cablu aici:

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-cablu/

Baftă!

Update: în una din locații au apărut posturile Digi24 și History, celelalte posturi încă nu, iar în altă locație, cu același tip de televizor, nu apar. Probabil ca este o problemă pe rețea, mai investighez 😁

匿名
Junior entuziast

In era streamingului online televiziunea prin cablu/satelit apune.

Platformele online preiau controlul totul rezumandu-se la accesul la internet.

Carmen_Maier
Începător

Mtv 90 si 80 canalele mele preferate, nici eu nu le mai vad. Se schimba iarasi grila?

La mine nu mai merg, din păcate 😥

Dragos1999
Junior

Si Comedy Central s-a scos. Sambata aceasta am discutat cu un agent de pe customer service si aparent nici macar ei nu stiau acest lucru (in cazul de fata schimbarile grilei posturilor tv). Am discutat si cu un manager, avand totodata si o alta situatie mai dificila cu acestia si pana si acesta mi-a transmis ca nu se stie nimic si ca urmeaza sa afle mai multe informatii cu privire la acest aspect dupa data de 1 aprilie ca ulterior sa anunte clientii (si asta dupa ce deja s-au scos muuulte canale fara sa fim anuntati macar!!)

A dispărut History, Digi24...

Am gasit un articol postat ieri de o redactie cu privire la aceste schimbari, (pentru ca Orange-ul de fel n-ar anunta clientii!) si este mentionat ca se scot anumite canale, printre care si Mtv-urile, dar nu era specifcat nimic de History. Chiar s-a scos, ca nu am apucat sa verific? Mare pacat... Unul din putinele canale bune...  

https://www.hdsatelit.com/2024/04/schimbari-in-grilele-orange-tv-romania.html?fbclid=IwAR2FQOrm6itnH...

Am luat de pe site grila și în ea apare Digi24 și History dar nu apar la scanare

La mine sunt, pe rețeaua proprie!

Am sunat și m-a pus să fac o scanare făra smart CI+ și tot nimic, apare un digi24 pe canalele analogice dar celelalte nu mai apar deloc: mtv, mtv live, mtv'80, '90, history...