anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Mesaje primite pentru instalare televiziune

Andreea09
Junior entuziast

Bună seara! Va deranjez dinnou cu o întrebare. Astăzi am sunat și am convenit un contract pentru tv și net, am dat numărul soțului și datele personale, iar spre seara mama mea, a print mesajele din poze și a fost și sunată. Din ce cauza ? Menționez, nu am dat numărul ei de telefon nicăieri.

D9E7C069-8E5D-47AB-B62E-8F72D3D4D0F7.jpeg

1 Soluţie acceptată‚

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Numarul mamei e cel principal in My Orange sau adresa dansei figureaza ca loc de instalare? Sotul nu a fost sunat de un numar Orange?

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

Andreea09
Junior entuziast

DanielaH_0-1680586530403.png

 

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Numarul mamei e cel principal in My Orange sau adresa dansei figureaza ca loc de instalare? Sotul nu a fost sunat de un numar Orange?

De fapt, numărul tatălui este cel principal. Iar adresa, nu e aceeași, noi locuim in Maramures și mama in Arad. A fost sunat și soțul, a confirmat printr-un cod parca, doar ca mi se părea ciudat de ce primea și mama mesajele.

delfinas
#StarMember & April's Problem Solver

Probabil ca sistemul trimite mesaje pe toate/majoritatea numerele/numerelor alocate unui cont My Orange. Tata nu a primit nimic?

El nu a primit. In schimb pe mama au sunat-o acuma seara. Sper sa se rezolve

Vio73
#StarMember

Salutare!

Am pățit și eu să fiu sunat pe mai multe numere pe care le am pe cont, e ceva normal.

Nu stiu cat de normal este intrucat la o instalare se intreaba pe ce numar se va realiza comunicarea pentru instalare. Este destul de deranjant pentru numerele care nu au nicio treaba cu instalarea sau cu problema reclamata sau din intiativa proprie Orange (o spun din experienta proprie).

Sa știți ca este deranjant. Mai devreme mi-a spus ca au sunat-o, ea le-a explicat ca pe numărul ei nu s-a făcut nicio solicitare, și ca s-a făcut pe numărul soțului meu. Iar cei de la orange au spus ceva de genul “sigur fiica a dat numărul greșit “. I-am rugat sa reasculte conversația, ca sa se convingă ca stiu ce am vorbit.( stiu ca toate apelurile sunt înregistrate )