anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Grila Orange Moldova pe fibră optică Tv Cablu

0741xxxxxxA
Junior

Bună ziua Comunitatea Orange. Am intrat mai în urmă cu câteva minute pe site-ul forum softpedia și am văzut că în grilă Orange Moldova pe fibră optică Tv Cablu că începând de azi clienții Orange TV Moldova fibră optică nu vor mai avea acces la canalele HBO și Cinemaxuri din cauză că le-a expirat contractul dintre Orange Moldova Tv și canalele HBO și Cinemaxuri. Vor fi scoase oare și de la Orange România tv prin cablu și satelit?

2 Răspunsuri 2

Vio73
#StarMember

Salutare!

Atâta timp cât pe site-ul Orange nu este nimic stipulat despre așa ceva, nu cred că se va întâmpla.

https://www.orange.ro/tv/abonament-tv-cablu/

Piața din România tind să cred că diferă oarecum față de cea din Moldova și în consecință, pot să difere oarecum și grilele tv.

Pololică
#StarMember

Salutare!

N-ar fi prima data cand un contract expira si nu este renegociat inainte de termen.

Singurii la care ma gandesc ca ar fi cu contractele pe terminate ar fi partea preluata de la Telekom (unde, din ce stiu, nu s-au schimbat identificatorii fiscali principali (CUI si J), ci doar denumirea, ceea ce ma face sa cred ca toate contractele in derulare nu s-au schimbat).

PS: cum presupun ca stii, fiecare entitate Orange (nu conteaza ca este Romania, Franta, Moldova sau Spania), sunt persoane juridice diferite care incheie contracte separate (si fiecare in parte) cu furnizorii (chiar daca sunt comuni).

Pe un alt topic de aici din comunitate, s-a pus un link prin care Orange Romania si Orange Comunications (ORO si OROC) ar fi pe final de unire (cel putin Statul ar vrea o consultanta pentru cum i-ar fi mai bine cu Orange: ori cele doua firme sa fuzioneze si fiecare sa fie actionar noi proportii, ori Statul sa vanda participatia si apoi Orange sa se ocupe de restul).