anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

eroare canale Orange TV - nu esti abonat la acest canal

cristian15
Junior

Ma loghez pe Orange TV pe telefon IOS si cand vreau sa vad canalele TV primesc mesajul: nu esti abonat la acest canal. 
Cum rezolv aceasta problema ?

 

1 Soluţie acceptată‚

Cristian, e simplu, abonamentul tau nu iti asigura acces la toate canalele, de aceea apare eroarea P001.

Cat priveste canalele trustului Pro: "Canalele PRO TV HD, ACASA HD, PRO ARENA HD, PRO CINEMA si ACASA GOLD nu pot fi accesate de pe laptop sau în browser-ul de pe telefon pe site-ul tvgo.orange.ro. Ele pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go de către clienții care au fie un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale, fie au activată una din opțiunile Orange TV Go care oferă acces la aceste posturi TV.
Canalele PRO TV pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru Smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast DOAR de clienții care au un abonament de televiziune de la Orange România."

DETALII: https://www.orange.ro/tv/tv-go/

La canalele Pro poti avea acces printr-un abonament Voyo.

Vizualizare soluţie în postul original

23 Răspunsuri 23

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai dat un restart la telefon? Dacă da, încearcă să dezinstalezi/ reinstalezi aplicația și vezi ce face ulterior.

Dacă sunt anumite canale pe care nu le vizionezi, posibil să țină și de ce pachet ai. Deci atenție și la acest detaliu.

Dacă nu merge nici așa, nu ai decât să le scrii din secțiunea Contact:

https://www.orange.ro/contact/

Cred că ești client Orange Romania, da?

Dacă da, încearcă metodele propuse anterior!

Succes!

匿名
Junior entuziast

In contul Orange go ce opțiune ai activa?

Ai probleme cu toate canalele?

Te rugam detaliază problema avuta.

 

 

cristian15
Junior

Am instalat acum Orange Go. Aveam Orange Connect. Acum am instalat Go. Ma loghez cu succes si intr adevar, unele canale merg. Eu incercasem PRO TV. Si sunt mai multe care nu merg. 
Zice: This channel is not part of your offer (P001)

sunt abonat atat Orange Commumications cu internet acasa si canale TV - fostul Romtelecom 

cat si Orange cu abonament mobil 

 

匿名
Junior entuziast

Ce abonament ai la Orange Romania?

Conturile sunt separate Orange Romania/Orange communication.

Screenshot_2024-04-04-21-16-00-266_com.opera.browser-edit.jpg

Cristian, e simplu, abonamentul tau nu iti asigura acces la toate canalele, de aceea apare eroarea P001.

Cat priveste canalele trustului Pro: "Canalele PRO TV HD, ACASA HD, PRO ARENA HD, PRO CINEMA si ACASA GOLD nu pot fi accesate de pe laptop sau în browser-ul de pe telefon pe site-ul tvgo.orange.ro. Ele pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go de către clienții care au fie un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale, fie au activată una din opțiunile Orange TV Go care oferă acces la aceste posturi TV.
Canalele PRO TV pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru Smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast DOAR de clienții care au un abonament de televiziune de la Orange România."

DETALII: https://www.orange.ro/tv/tv-go/

La canalele Pro poti avea acces printr-un abonament Voyo.

匿名
Junior entuziast

Din ce relatează acesta a instalat aplicația Orange go.

A instalat Orange TV Go, dar, daca are doar abonament de voce fara acces la canalale Pro, nu poate sa vada Pro TV online, decat daca isi face abonament la Voyo.

Deci sa inteleg:

Eu vad pe televizor PRO TV de la Orange. 

cu toate astea, nu pot sa l vad si pe telefon. Imi trebuie inca un abonament ?

corect ?

 

Eu am fost abonat Telekom Romania. Ceea ce vedeam pe tV puteam sa vad si pe telefon. 

 

Inteleg ca dupa preluarea Telekom de catre Orange acest lucru nu mai este posibil. Corect ?

 

匿名
Junior entuziast

Ce abonament voce Orange Romania ai?

Daca ai fost abonat Telekom, acum nu esti la ORO (Orange Romania), ci la OROC (Orange Romania Communications). Clientii OROC au acces la https://tvconnect.orange.ro/

Ai si optiunea de a te abona la Voyo.

Sunt abonat la ambele. 

am intrat pe link si imi zice ca nu am nici un abonament activ. 

dar pe televizor imi merge. 

nu pricep nimic 😂😂😂😂

Ti-am raspuns aici, chiar de 2 ori, ca ar fi bine sa te abonezi la Voyo daca vrei sa vezi online  canalele Pro.

匿名
Junior entuziast

Din păcate daca nu ești abonat Orange Romania nu vei putea accesa canalul ProTV.

Fiecare entitate are deocamdată propria oferta, poate până în toamnă acest lucru se va schimba odată cu finalizarea procesului de asimilare 

Pro tv și altele nu merg decât dacă ai și servicii fixe pe cont, de la Orange Romania .Eu am așa ceva și merg fără probleme. În concluzie, e normal să funcționeze doar unele dintre ele, care sunt disponibile la abonamentul tău, de voce, Orange Romania și Orange Romania Communications fiind deocamdată două companii distincte.

Baftă!