anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Desfiintare TV satelit Orange

BlackWolf
Senior certificat

Buna ziua,

Am fost sunat azi de un reprezentant Orange care mi-a facut o oferta de TV+Internet prin fibra, cu cele mai ieftine optiuni, ceea ce nu ma intereseaza. Si la televiziunea premium prin fibra lipsesc niste posturi care ma intereseaza si pe care le am la televiziunea premium prin satelit, cum ar fi Discovery, ID, Animal Planet, Eurosport...etc. Alta este problema, ca mi-a spus ca va desfiinta televiziunea prin satelit si vor ramane doar pe fibra, ceea ce mie imi miroase a vrajeala si a minciuna, cum mint deobicei agentii tuturor companiilor.

Stie cineva ceva de treaba asta cu televiziunea prin satelit?

Multumesc!

1 Soluţie acceptată‚

Blue12
Senior

Concluzie:

Daca le zici ca vrei sa treci pe fibra, satelitul se desfiinteaza. Daca ramai pe satlit si refuzi oferta de fibra nu se desfiinteaza nimic, stai linistit. E simplu ☺️

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

Vio73
#StarMember

Nu am spus asta, nu îți vor închide, dar spre asta se tinde. Pe la mine, toți care aveau antenă au vrut fibră! Cel puțin pe care îi cunosc eu!

Blue12
Senior

Concluzie:

Daca le zici ca vrei sa treci pe fibra, satelitul se desfiinteaza. Daca ramai pe satlit si refuzi oferta de fibra nu se desfiinteaza nimic, stai linistit. E simplu ☺️

nigel
Explorator

Cred ca o astfel de renuntzare la Satelit in favoarea Fibrei, ar fi cel mai mare autogol pe care Orange si l-ar da, si asa cat sunt ei de limitati la a vedea viitorul stiu ca ar fi o moarte inceata!!! Pai catzi din utilizatorii de Orange Satelit mai se uita la ei DIN INTERIORUL ROMANIEI??? eu cred ca sunt cel putzin 15-20% din utilizatorii lui Orange satelit in afara romanicai!!! iar ei, acesti utilizatori au aceste abonamente in zone care au Fibra. Cum e cazul meu, sunt utilizator Orange Satelit cu abo. la socrul meu care are fibra acasa!! pe Digi insa din 2017 are abo pe Orange Satelit, in cazul in care ar spune cei de la Orange stop.... pai s-a dus cu acest abo care e platit punctual din 2017... iar ca mine sunt.....foarte multi.

E un Win-Win situation, ei primesc banii punctual de la abonati, iar abonatii au de exemplu fotbal de 8 euro in loc sa plateasca local 50 euro pentru acelasi continut..... asa ca nu se va intampla nimic. 

BlackWolf
Senior certificat

Corect. Am înțeles acum, va mulțumesc pentru răspunsuri! Eu înțelesesem ca îmi închid forțat televiziunea prin satelit pentru ca e fibra aici și dacă refuz fibra, la revedere servicii, cum ceva de genul mi-a sugerat și tipa la telefon. E bine ca totuși nu e asa și Orange nu își da iar cu stângul în dreptul. Speram sa nu le treacă în viitor prin cap vreo prostie de genul asta...