anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Decodoare ORO

dragosbrm
Explorator entuziast

Salut! Am nevoie de puțin ajutor!

Știe cineva dacă ORO are decodoare HD, dar să nu fie pentru satelit. Am un tv mai vechi de prin 2010, are slot de CI, dar când il introduc imi spune că nu este compatibil.

M-ar interesa un decodor HD, de unde aș putea să il iau și cât ar costa.

Mulțumesc! O zi minunată!😀

1 Soluţie acceptată‚

dragosbrm
Explorator entuziast

Am vorbit acum, orice echipament se poate închiria cu 2 euro/lună! 

Mulțumesc tuturor!

Vizualizare soluţie în postul original

18 Răspunsuri 18

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Salut,

Daca ai deja un abonament de servicii fixe, cred ca poti comanda unul la Orange. Eu inteleg de aici ca exista.

In principiu, poti cauta modelul si pe OLX sau alte surse, dar nu stiu daca o sa functioneze OOB (out of the box). Deci…recomandarea mea ar fi sa iei legatura cu un consultant prin mijloacele de contact de aici, ii explici problema, si intrebi daca au o solutie pentru tine. 🙂 Posibil sa trebuiasca inchiriat echipamentul, dar din nou, asta trebuie discutat cu un consultant.

Client Orange

dragosbrm
Explorator entuziast

Mulțumesc mult! Voi suna îndată. O zi frumoasă!

匿名
Junior entuziast

Salut,

Ia legătura cu serviciul clienți și solicită un decodor ( la nr 300 sau prin chat):

https://www.orange.ro/contact/ 

https://www.orange.ro/love/echipamente/#cablu 

Comanda decodoarelor sh olx poate prezenta riscuri nu este recomandata decât ca ultima soluție.

dragosbrm
Explorator entuziast

Mulțumesc mult! Voi suna îndată. O zi frumoasă!

匿名
Junior entuziast

@dragosbrm ar trebui să ei legătură cu un consultant Orange și să revii aici in comunitate cu răspunsul oficial pe care să-l marchezi ca și soluție.

Sfaturi prin care sa intri in contact cu un consultant sunt generale și valabile pentru 70% din problemele aduse în comunitate.

Răspunsul tău poate ajuta comunitatea.

O zi frumoasa.

dragosbrm
Explorator entuziast

Mulțumesc pentru sfat! Nu știam că pot marca răspunsurile mele ca soluții! 

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Se poate. Daca in final ai reusit sa rezolvi, si raspunsul/experienta ta poate ajuta si pe altii (in cazul asta, si eu as fi selectat raspunsul tau ca solutie, intrucat confirma nu doar faptul ca e posibil ceea ce voiai, dar si costul aferent modificarii asteia), atunci binenteles ca se poate. 🙂

Client Orange

匿名
Junior entuziast

Costul este irelevant deoarece se poate modifica in timp.

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

Totul se poate modifica in timp. Nimic nu e vesnic. Poate la un moment dat Orange nu va mai oferi serviciile astea. Poate echipamentele se vor scoate din uz. Poate Orange va fi cumparat de alta companie. Totul este in continua schimbare. Dar asta nu inseamna ca e irelevant pentru momentul de fata. 🙂

Client Orange

匿名
Junior entuziast

Pentru moment da insa in viitor poate induce in eroare pe cei interesați.

Exemplu daca se ieftinește și eu văd prețul de 2 euro mă decid sa merg la concurenta.

Eu cred că Orange a făcut un business din vânzarea acestor decodoare/CI+.

Nimic nu justifică pretul.

Chiar și concurenta oferă aceste dispozitive la sub jumătate din prețul oferit de Orange.

Dacă faci un contract nou, ți se dă, în funcție de pachet, 1-2 astfel de ci+ sau decodoare incluse în preț. Dacă ai tv-uri led , majoritatea programelor funcționează și fără cam sau decodor.

匿名
Junior entuziast

Întrebarea este ce au in plus CI+ Orange in plus fata de cele Digi/Vodafone de au acest preț.

Nu are sens.

Ți se oferă pachet de fibra 500 +tv cu 21 Ron și tu plătești pentru un echipament suplimentar 11 Ron (nu are logica).

arsradu
#StarMember & March's Problem Solver

De aceea raspunsurile pe care le vezi aici (sau oriunde altundeva) trebuie interpretate in context. Adica aici, acum. La fel cum un video de pe YouTube poate descrie un produs sau o situatie, si ulterior apare ceva mai bun sau mai putin bun, sau situatia respectiva se schimba intr-un fel sau altul, la fel si aici. Totul se poate schimba in viitor. Nu poti schimba trecutul. Dar il poti intelege.

Referitor la pret, el poate sa mearga atat in sus, cat si in jos. Si poate fi la fel de confusing si intr-un sens si in celalalt.

Deci, dupa cum spuneam, lucrurile sunt in continua schimbare. Cand citesti o postare pe un forum, sau vezi un clip pe YouTube, e bine sa te uiti si la data publicarii, si sa raportezi concluziile la asta. Ceea ce a fost corect la o data anume, se poate sa nu mai fie corect la o alta data. Asta nu inseamna ca informatia de la momentul respectiv a fost gresita. Totul trebuie inteles in contextul respectiv.

Dar da, in functie de cine citeste, cum citeste, si ce intelege din ceea ce citeste, poate lua o decizie sau alta. 🙂

Client Orange

Vio73
#StarMember

Salutare!

Nu poți cumpăra la Orange decodor sau ci+, ci trebuie să le iei în custodie de la ei, mai ales că nu mai funcționează cel vechi.

Asta trebuie vorbit la ei și spus că cel vechi nu mai funcționează. Îți spun din propria experiență, pentru că am trecut prin astfel de chestiuni ,că dacă nu specifici clar că cel vechi nu funcționează, nu se știe dacă ți-l înlocuiește. Dar la tine chiar așa este.

Poți solicita acest lucru, specificând cele spuse de mine din secțiunea Contact sau din aplicația My Orange - Altele ( cele 3 puncte din dreapta jos)- Contact și feedback-Scrie-ne ( transfer operator).

Sigur, poți lua legătura și prin alte metode cu ei!

Baftă!