anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

De ce nu emite în HD Kanal D 2?

Ana_1009
Începător

Bună seara, de ce nu emite în HD Kanal D 2?

4 Răspunsuri 4

delfinas
#StarMember

Ana, bun venit in Comunitate!!!

Poate ca, fiind lansat de curand, nu emite si in varianta HD sau Orange a preluat doar varianta SD. E chiar asa important sa fie HD, e asa o mare diferenta?

  • Poate pentru tine nu este important, dar pentru mine este. La un abonament de 185 de lei este, și doresc rezoluție pa programe.

In primul rand, nu cred ca te costa atat un  singur abonament pt tv.

Doi, nu cred ca platesti DOAR PT acest canal, ai acces la multe alte programe, multe din ele in format HD.

Trei, da, eu nu vad vreo diferenta intre SD si HD, mai ales la un canal generalist.

Patru, daca intri "pa" https://www.kanald.ro/cum-gasiti-kanal-d2-in-grila-de-programe-tv-tot-ce-trebuie-sa-stiti-despre-cel...    vei citi care sunt frecventele pt fiecare provider, cate una de caciula, deci nu-s doua variante, SD si HD, ci una singura, iar ei spun ca pe frecventele din lista se emite full HD, iar eu deduc ca, chiar daca nu scrie HD in coltul imaginii, e deja full HD. Eu am cablu de la DIGI si am butonat acum sa gasesc acest post...nici la mine nu scrie HD si e doar pe o fecventa.

 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Probabil că în următoarele zile se va introduce in format HD. Mă gândesc la faptul că ești pe rețeaua OROC sau pe fibra OROC, pentru că pe fibra proprie este în format HD.