anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot sa renunț la Tv ? Nu sint in România momentan.

adi49florin
Junior
Buna seara, cum pot sa renunț la contractul Tv? Nu mai locuiesc in România și nu știu cum sa renunț și sa fac demisia sau cum pot trimite aparatura și cardul orange înapoi? Multumesc anticipat de răspuns!
12 Răspunsuri 12

Vio73
#StarMember
Bun venit în Comunitate! Depinde și dacă mai ai sau nu perioadă contractuală. Dacă nu ai, se procedează conform celor de aici: https://www.orange.ro/help/cum-reziliez-un-abonament-orange-81 Sigur, ulterior va trebui să te prezinți cu aparatura într-un Orange Shop. Dacă mai ai perioadă contractuală, după ce depui cererea de reziliere, ți se vor spune care sunt condițiile. Succes!

Jay
Campion certificat
Salut! Va frebui sa iei legătura cu serviciul clienți pentru a găsi împreună o soluție.. Depinde pentru ce perioada mai ai contract.. In funcție de condițiile în care te regăsești acum, poate există variante sa predea altcineva dispozitivele. Ai in link variantele de contact, dar, cred ca ar fi de preferat varianta verbala în Cazul tau si vezi apoi, daca trebuie sa trimiți o cerere, ce variantă de contact folosesti.. https://www.orange.ro/contact/

Razvan
#StarMember
Închizi abonamentul printr-o notificare scrisa la serviciul.clienti@orange.com și rogi o rudă/cunoștință sa îți predea echipamentele la curier/Orange Shop, altfel le plătești și rămân ale tale.

adi49florin
Junior
Va Multumesc frumos tuturor! Contractul îl am de 5 ani deja și eu plătesc luna de luna deși trăiesc și sint casatorit aici in Germania, de asta doresc sa renunț la el...

Vio73
#StarMember
Cu mare plăcere! Succes!

adi49florin
Junior
Am încercat sa trimit email și îmi vine emailul înapoi! Poate cineva sa îmi dea un email corect de la orange? Nu merge prin contact pe pagina lor ca nu am nr de telefon de la Orange! Eu am nr de telefon din Germania! Multumesc frumos! Adi Knall

DanielaH
Moderator
@adi49florin, ai încercat și la serviciul.clienti@orange.com?

adi49florin
Junior
Da desigur și mi-a venit emailul înapoi pe urma am scris la contact formular și a trebuit sa pun un nr de mobil de Ro și am pus nr de telefon de la verișoara mea, a trimis confirmare ca o sa primesc rasp in 48 ore ...Multumesc frumos ptr răspuns sper sa rezolv! Contractul îl am de 5 ani! Adi Knall

Vio73
#StarMember
Sper să se rezolve cât mai curând, pentru că se pare că a văzut cine trebuie! Succes!

adi49florin
Junior
Multumesc frumos

DanielaH
Moderator
@adi49florin, ai reușit să iei legătura cu colegii noștri? Ai închis abonamentul? Cum s-a rezolvat?

adi49florin
Junior
Nu! Din păcate este a 3a saptamina și nimeni nu m-a contactat deși îmi răspunde la email de la contact de pe pagina lor și promite ca in 2-3 zile o sa ma contacteze cineva! Așa ceva nu e posibil și nu cred ca se poarta așa cu un client Orange după 5 ani! Am plătit la zi întodeauna pe un an avans am fost un client bun și uite asta îmi este mulțumirea ca acum își bat joc de mine și ma plimba cu vorba de 3 săptămîni! Mai am de plătit pe luna Iunie integral dacă nu o sa închidă abonamentul Tv eu nu mai plătesc nimic și o sa ma duc direct la un Avocat, am toate dovezile ce am scris de cind am scris și răspunsul lor ca in 2-3 zile ma contactează cineva? Și nimeni nu m-a contactat deși au emailul meu, nr meu de telefon din Germania și nr de telefon a lui verișoara mea din Sibiu care am trimis la contact și nici la ea nu a sunat nimeni! Este normal așa ceva!? Eu nu cred! Sa ma rog atita și sa nu se rezolve nimic! Este așa de greu sa spună unde sa ducă verișoara mea totul înapoi? Dacă nici de data asta nu ne contactează nimeni o sa merg mai departe și o sa facă Avocatul meu totul dacă numai așa se poate vad! Nu pot crede ca se întîmpla asta și sint bătaia de joc și ignorat! Va multumesc anticipat! Adi Knall