anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot receptiona TDC?

Andreea2204
Începător
Buna seara, am un televizor Philips 55OLED804/12 si nu reusesc prin scanarea canalelor sa receptionez National Geographic HD, Wild si TDC.. ma poate ajuta cineva?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Andreea2204! In urma verificarii datelor pe care ni le-ai lasat ca raspuns la mesajul nostru privat, am observat ca ai servicii fixe prin fibra proprie Orange. Canalele TV National Geographic HD, Wild si TDC la care ai facut referire nu sunt parte din pachetul de programe TV de care beneficiezi, din pacate. Pentru a verifica ce canale TV cuprinde abonamentul tau iti recomandam accesarea link-ului https://www.orange.ro/love/local/client-orange-fibra-500-si-tv-explore-easy In plus, intregul tau feedback a fost trimis de catre noi colegilor nostri, in contextul in care permanent cautam oportunitati de imbunatatire a grilei TV oferite clientilor. Atunci cand vom avea informatii despre modificari ale grilelelor de programe pentru pachetele actuale sau introducerea unor canale noi, ele vor fi publicate pe site. Multumim frumos!

Vizualizare soluţie în postul original

8 Răspunsuri 8

delfinas
#StarMember
Bun venit in Comunitate, Andreea2204!!! Pachetul abonamentului tau cuprinde aceste posturi? Ai TV prin cablu sau satelit?

Vio73
#StarMember
Salutare! Numai dacă ai pachet de televiziune prin fibra Telekom poți viziona așa ceva. Fibra proprie a Orange și tv satelit nu includ încă aceste canale. Sperăm să le avem și noi în curând, măcar pe cele de la National Geographic! Eu cred că ai fibră prin rețeaua proprie a Orange și de aceea nu le găsești, pentru că nu sunt!

Andreea2204
Începător
Da, le cuprinde, sunt in grila, am TV prin cablu. Mi se pare aiurea ca atunci cand semnezi contractul nu ti se specifica acest lucru.. mai ales ca m-am portat cu nr de la Telekom..

DanielaH
Moderator
@Andreea2204, nu ne-ai spus ce fel de televiziune prin fibră deții, este prin fibra Telekom sau prin fibra proprie Orange?

Andreea2204
Începător
Nu stiu, nu ma pricep f bine la aceste aspecte, inainte de Orange am avut Rcs-Rds, iar la instalare cei de la Orange au schimbat doar routerul in care intra firul de fibra optica

Salut, Andreea2204! In urma verificarii datelor pe care ni le-ai lasat ca raspuns la mesajul nostru privat, am observat ca ai servicii fixe prin fibra proprie Orange. Canalele TV National Geographic HD, Wild si TDC la care ai facut referire nu sunt parte din pachetul de programe TV de care beneficiezi, din pacate. Pentru a verifica ce canale TV cuprinde abonamentul tau iti recomandam accesarea link-ului https://www.orange.ro/love/local/client-orange-fibra-500-si-tv-explore-easy In plus, intregul tau feedback a fost trimis de catre noi colegilor nostri, in contextul in care permanent cautam oportunitati de imbunatatire a grilei TV oferite clientilor. Atunci cand vom avea informatii despre modificari ale grilelelor de programe pentru pachetele actuale sau introducerea unor canale noi, ele vor fi publicate pe site. Multumim frumos!

Andreea2204
Începător
Daca fac upgrade pt GLobal le voi receptiona?

DanielaH
Moderator
@Andreea2204, așa cum spunea și Vio73, momentan aceste canale nu sunt dispobibile pentru pachetele de televiziune prin fibra Orange, cum ai tu. Ele apar doar în grila de programe pentru abonamentele prin fibra Telekom.