anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum pot afla cate decodoare/CI am active?

Blue12
Senior

E a treia intrebare in Comunitate in ultimele 2 zile. Daca stau acasa, am timp de piscălit dispozitivele😂

Am 2 moduluri CI si un STB, deci 3 dispozitive pe linia de televiziune prin cablu, fiindca am 3 televizoare in casa. Daca in setarile STB-ului intru la Viacces>abonament, imi arata lista aceasta...

CaTv_CAM1 ORO

CaTv_CAM2 ORO

CaTv_STB1 ORO

CaTv_STB2 ORO

...deci 4 dispozitive. In MyOrange gasesc numai informatii de baza despre televiziunea prin cablu, spre ex cost, optiuni, perioada contractuala, dar nu gasesc nimic despre cate dispozitive sunt active pe aceasta linie. Tin minte ca atunci cand am solicitat ultima suplimentare, mi-au dat un STB, fiindca tv-ul nu recepta modulul CI. STB-ul a avut ceva hibe, a fost configurat gresit, nu mergeau toate canalele, au venit si mi-au pus altul. Oare din aceasta cauza apar 2 STB-uri? Sau un STB se refera la STB-ul in sine, iar celalalt la cartela din el?

 

1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai informații la detalii factură despre câte dispozitive ai și ce costuri. La unele, costurile sunt cu minus ( unul sau două), iar la celelalte, ai o taxă lunară.

Baftă!

Vizualizare soluţie în postul original

2 Răspunsuri 2

Razvan
#StarMember

Salut! Setup of Box este doar un dispozitiv/tuner prin care vizionezi canalele, are rolul de receptor pe post de înlocuitor al tunerului din tv. Decriptarea canalelor se face cu ajutorul cardului Comon Interface (CI)+, iar informațile vizualizate de tine in interfața stb se referă strict la cartela din el.

Iar, ca să răspund la întrebare, pentru a vizualiza dispozitivele conectate le găsești în contul My Orange la secțiunea TV. 

Vio73
#StarMember

Salutare!

Ai informații la detalii factură despre câte dispozitive ai și ce costuri. La unele, costurile sunt cu minus ( unul sau două), iar la celelalte, ai o taxă lunară.

Baftă!