anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Cum as putea sa anulez abonamentul netflix dupa ce mi-a fost spart contul?

alexandrasandu
Începător
Buna ziua! Cum as putea sa anulez abonamentul netflix dupa ce mi a fost spart contul, tin sa mentionez ca abonamentul este platit pe factura Orange
1 Soluţie acceptată‚

Vio73
#StarMember
Salutare! Intri în My Orange, dai click pe ,,sumar" (în stânga), iar sus îți va apărea netflix (pe care dai click). Apoi dai click pe ,,află detalii", după care îți vor apărea mai jos, în dreapta, 3 puncte, pe care dai click, iar apoi îți apare caseta ,,Dezactivează Netfix". Ți-am arătat și în poze, din My Orange. Dacă urmezi pașii, contul Netflix se va dezactiva de la următoarea dată de facturare! Succes!

Vizualizare soluţie în postul original

3 Răspunsuri 3

Razvan
#StarMember
Din contul tău de Netflix dai anulare abonament și acesta se va dezactiva la următoarea dată de facturare. Nu mai ai acces deloc la Netflix, ți-au schimbat și adresa de mail? L. E. Poți dezactiva plata pentru Netflix, și implicit abonamentul Netflix, astfel: din contul tău My Orange, selectează caseta Netflix, iar în pagina care se va deschide, alege abonamentul pe factura căruia plătești pentru Netflix. Apoi apsă pe (…) și alege “Dezactivează Netflix”. din aplicația My Orange, secțiunea "Promoții active". Alege abonamentul pe factura căruia plătești pentru Netflix, apasă click pe (…) și alege “Dezactivează Netflix”. de pe site-ul netflix.com, alegând ramura Cont > “Anulează abonamentul” (Account > Cancel Membership) Dacă ai dezactivat abonamentul Netflix din My Orange modificările vor fi vizibile în contul Netflix abia la următoarea dată de facturare. https://www.orange.ro/help/cum-pot-dezactiva-plata-abonamentului-netflix-cu-plata-pe-factura-orange-15209

Vio73
#StarMember
Salutare! Intri în My Orange, dai click pe ,,sumar" (în stânga), iar sus îți va apărea netflix (pe care dai click). Apoi dai click pe ,,află detalii", după care îți vor apărea mai jos, în dreapta, 3 puncte, pe care dai click, iar apoi îți apare caseta ,,Dezactivează Netfix". Ți-am arătat și în poze, din My Orange. Dacă urmezi pașii, contul Netflix se va dezactiva de la următoarea dată de facturare! Succes!

mihai_13
Maestru
Razvan&Vio foarte bune "explicatii" cu ocazia asta am dezactivat si eu netflix - am trecut pe hbomax 🙂 +1