anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Canalele PRO la orange tv go de ce nu functioneaza toate?

Geo_3
Explorator entuziast
Salut am Orange dth si grila family hd si din cate am inteles ar trebui sa am 96 canale in orange go..Dar nu am decat in jur de 80 dar canalele pro nu merg sunt blocate ,stie cineva de ce?
1 Soluţie acceptată‚

Salut, Canalele PRO TV HD, PRO X HD, PRO 2 HD, PRO CINEMA, PRO GOLD și PRO INTERNAȚIONAL pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go, de către clienții care au un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale. Canalele PRO pot fi accesate și pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast, de către clienții care un abonament Orange Home TV, care este asociat pe contul Orange ce a fost folosit la logare.

Vizualizare soluţie în postul original

34 Răspunsuri 34

FaraUnID
Campion certificat
Canalele PRO TV HD, PRO X HD, PRO 2 HD, PRO CINEMA, PRO GOLD si PRO INTERNATIONAL nu pot fi accesate pe televizor cu aplicatia Orange TV Go pentru Smart TV sau pe laptop pe tvgo.orange.ro. Ele pot fi vizionate doar pe smartphone si tableta cu aplicatia Orange TV Go. Cat priveste canalele disponibile in Orange TV Go, acestea nu reprezinta un drept, ele sunt o facilitate, un bonus, o recompensa. Si iarasi revin la ce am spus anterior: Grila, numarul de canale si denumirea acestora nu sunt contractuale!

Vio73
#StarMember
Eu le am în Orange Tv go, pe televizor. Am tv Sony și TLC, cu android.

Razvan
#StarMember
Și eu le prind pe TV Box.

Vio73
#StarMember
Pro TV Internațional, Antena Internațional nu sunt în grilă. Văd că mai degrabă nu pot vedea în anumite intervale orare antenele. Dar cum nu mă interesează, n-am pierdut nimic.

Salut, Canalele PRO TV HD, PRO X HD, PRO 2 HD, PRO CINEMA, PRO GOLD și PRO INTERNAȚIONAL pot fi vizionate doar pe smartphone și tabletă, prin intermediul aplicației Orange TV Go, de către clienții care au un abonament de mobil care oferă acces în Orange TV Go la aceste canale. Canalele PRO pot fi accesate și pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast, de către clienții care un abonament Orange Home TV, care este asociat pe contul Orange ce a fost folosit la logare.

Buna ziua, eu am abonament tv pe fibră optică dar nu pot vedea canalele pro de pe televizor cu aplicația Orange TV Go

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Nu toate canalele sunt disponibile prin toate mijloacele.

Arunca o privire aici te rog.

Mai exact partea asta:

arsradu_0-1696267050844.png

 

Client Orange

Mulțumesc pentru răspuns! Eu zic că îndeplinesc toate condițiile. Am și abonament mobil (chiar 2) unul de 15 euro și încă unul de 7 euro. Am abonament tv și internet prin fibra.

arsradu
#StarMember & February's Problem Solver

Dar partea asta:

"Canalele PRO TV pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicației Orange TV Go pentru Smart TV, al unui TV Go box sau prin Chromecast DOAR de clienții care au un abonament de televiziune de la Orange România."?

Ai abonament de la Orange Romania SA sau Orange Romania Communications?

Daca este Orange Romania SA, ia legatura cu un consultant din sectiunea de Contact, pentru ca inseamna ca ceva nu e activat pe cont.

Client Orange

Pe factura vad doar Orange Romania SA. O sa vorbesc maine cu un consultant 

Mulțumesc pentru răspuns! 

Screenshot_2023-10-02-23-19-11-303_com.google.android.apps.docs.jpg

Vio73
#StarMember
Canalele PRO TV HD, PRO X HD, PRO 2 HD, PRO CINEMA, PRO GOLD și PRO INTERNATIONAL pot fi accesate pe Smart TV doar de către clientii care au o oferta TV prin cablu sau prin satelit. https://www.orange.ro/servicii-fixe/tv/orange-tv-go/smart-tv/?gclid=Cj0KCQjwudb3BRC9ARIsAEa-vUtEmmztjsMWr126PPihz9MiPIavqfExStD793IGJnvGnCAmEMAVFe4aAseDEALw_wcB&gclsrc=aw.ds Informațiile acestea nu se bat cap în cap?

beny2369
Junior
Eu am oferta de cablu tv global + internet 1gb si nu am acces decat la vreo 30 si un pic de canale, desi am trecut printr-o întreaga saga si mi s-a spus ca ar trebui sa fie mai multe. In prima instanță am renuntat la abonament in perioada de proba de 30 zile, crezand ca e o problema in sistem cu confirmarea instalarii serviciilor. Am făcut apoi un alt contract, dar tot nu s-a rezolvat problema. Si in continuare vad in contul de client ca sunt programat pt instalarea serviciilor, desi beneficiez de ele de 3 luni.

Salut! Am trimis colegilor nostri aspectele semnalate, spre a fi corectata informatia. Canalele PRO pot fi vizionate pe televizor prin intermediul aplicatiei Orange TV Go pentru Smart TV, a unui Chromecast sau a unui TV Go box doar daca un client are un abonament Orange Home TV, care este asociat pe contul Orange ce a fost folosit la logare.

Vio73
#StarMember
Mulțumesc!

FLo1
#StarMember
Iar cele 97 de canale in care este "imbracat" un frumos beneficiu sunt de fapt niste spalaturi gratuite (vreo 20 din cele 97) menite sa-ti faca "aniversarea zilei de nastere" o zi frumoasa. Asta da cadou. @Orange: Recomandare: mai bine eliminati acest beneficiu daca nu sunteti in stare sa-l oferiti ca beneficiu. E ca si cum ai oferi un SMART TV fara telecomanda. Sau daca il oferiti, atunci sa prezentati si o lista de 97 de canale care se pot vizualiza LIVE, nu doar ca lista pentru prosti. Iar pentru cei care se razgandesc oferiti posibilitatea anularii beneficiului (care momentan ramane activat.... pana o vrea Orange).