anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Când se va trece la formatul HD pentru anumite posturi?

Vio73
#StarMember
Aștept cu interes de ceva vreme ca Orange să introducă anumite canale în format HD, pe tv satelit. Mă refer aici la Discovery, BBC Eart, Travel Mix, AMC, etc, care există în acest format și totuși nu se întâmplă nimic. Cum de unii furnizori reușesc să le aibă (inclusiv Orange prin fibra proprie, în marea lor majoritate), iar pe Orange tv satelit nu se vrea?
Am tot întrebat de ceva vreme și răspunsurile sunt de genul ,,analizăm", ,,suntem preocupați" sau asemănătoare, dar doar atât. Ca să nu mai zic din nou că lipsa canalelor National Geographic din grilă este un mare minus. Orange tv satelit s-a remarcat încă de la începuturi printr-o grilă foarte bună de canale documentare în format HD, dar în ultima vreme observ că s-a ajuns să nu se mai aducă îmbunătățiri mai deloc.
E loc de vreo schimbare concretă în sensul celor relatate de mine?
Mulțumesc!
1 Soluţie acceptată‚

Geo_3
Explorator entuziast
Eu am mai spus, nu conteaza cantitatea ci calitatea. Ar putea face curatenie in grila canale care nu conteaza, ca exemplu protv international, antena si tvr international, nu le vad rostul si, cum a spus Vio, pot introduce Amc hd, Discovery hd, bbc earth hd. Cred ca Vio vrea pe satelit pentru calitate, exact ceea ce gandesc si eu...Satelitul e sfant, garanteaza calitate....In rest, felicitari Orange dth pentru calitate cu mici exceptii...

Vizualizare soluţie în postul original

19 Răspunsuri 19

Anonim
Neaplicabil
Așa este, conținutul este slab. La Netflix (de exemplu) ai și documentare (ce nu le poți vedea în altă parte). Dar nici să renunțăm la TV nu putem, așa e omul în general, vrea din ce în ce mai mult! :))

Geo_3
Explorator entuziast
Eu am mai spus, nu conteaza cantitatea ci calitatea. Ar putea face curatenie in grila canale care nu conteaza, ca exemplu protv international, antena si tvr international, nu le vad rostul si, cum a spus Vio, pot introduce Amc hd, Discovery hd, bbc earth hd. Cred ca Vio vrea pe satelit pentru calitate, exact ceea ce gandesc si eu...Satelitul e sfant, garanteaza calitate....In rest, felicitari Orange dth pentru calitate cu mici exceptii...

Geo_3
Explorator entuziast
Incepand cu data de 15 iunie in Romania ca transmite in format Hd canalele Film cafe si Paprika ...in premiera la alt operator...sper in curand si la noi pe dth ...sa speram☺

Salut, In acest moment, Orange are cel mai mare numar de canale HD de pe platformele de televiziune prin satelit din Romania, peste 50 de programe la calitate HD. Te asiguram ca lucram constant la imbunatatirea grilei, insa momentan nu avem informatii exacte cu privire la posturile de televiziune specificate de tine. Iti recomandam sa urmaresti periodic paginile noastre, pentru noutati. O zi buna!

Geo_3
Explorator entuziast
Au introdus Dw hd pe satelit in loc sa introduca unul din canalele de top in format hd Amc,Bbc earth,film cafe,discovery ect..